Loading color scheme

Konec nadějí: Trpká pouť letošní sezónou

Sezóna našich elitních kategorií byla plná výzev a zkoušek, které nakonec vedly k sestupu z divize u mužů a vypadnutím v prvním kole play-off u žen. Pro klub a jeho fanoušky to byla obtížná sezóna plná frustrace, rozčarování ale i bojovnosti. Přes nepřízeň výsledků oba naśe celky ukázaly charakter a praly se až do poslední chvíle o každý zápas, bod, míček...

Muži A

Z počátku sezóny tým pod vedením hrajícího trenéra Radovana Kubka bojoval s chybějícím vedením zápasů. Nově vznikající tým totiž v loňské sezóné opustil dlouholetý trenér David Černý, který z rodinných důvodů musel trenérskou kariéru upozadit a jeho trenérská dvojka Miloš Procházka, který se trenérsky již natrvalo posunul do Brněnského Hattricku Brno. Aby toho nebylo málo, velká část opor do sezóny z různých důvodů nenastoupila a mladému týmu chyběly zkušenosti. I přes úsilí a odhodlání hráčů se týmu nedařilo získat potřebné výsledky, a to zejména v důležitých zápasech s týmy jako byl Meťák České Budějovice, Jindřichův Hradec ale i třeba Kaplice. Přestože hráči podávali maximální výkony a snažili se zdolat své soupeře, někdy se jim nedařilo prosadit svou hru a dosáhnout vítězství. Do rozběhlé sezóny přišel na pomoc trenér Radek Kubeš, který měl vypomoci zvládnout důležité zápasy a pokusit se udržet Dačice v Divizi. I přes zvedající se výkony přicházely prohry se soupeři, které jsme potřebovali porážet. Závěr sezóny se naše mužská elitní kategorie prezentovala sympatickou hrou a každého soupeře trápila. Do poslední chvíli jsme tak věřili a naši fanoušci stáli s námi u každé domácí i venkovní bitvy. Za což jim chceme moc poděkovat. Poslední prohra se silnými Gorrilaz Plzeň na půdě Dačic 8:13 naše muže poslala do nižśí soutěže. Sestup je pro klub vždy těžký a přináší mnoho otázek ohledně budoucnosti. Nicméně je důležité přijmout tuto situaci s odhodláním a pozitivním přístupem. Sezóna, i když možná nepřinesla očekávané výsledky, přinesla klubu mnoho cenných zkušeností a poznatků, které lze využít pro budoucí úspěchy. Vznikl nový tým plný nových mladých hráčů, kteří jsou odchovanci našeho oddílu. Nyní je klíčové, aby klub a jeho členové zaměřili svou energii na přípravu na nadcházející výzvy. To zahrnuje reflexi chyb a nedostatků, a přípravu na návrat do divize s ještě větším odhodláním a motivací. 

Ženy

Již druhý rok naše ženy bojují v druhé nejvyšší lize ČF. V prvním ročíku ženy ukázaly, že postup do 1. ligy žen nebyla náhoda a sympaticky zdorovaly velké většině ligy. Letošní ročník tedy nabízel příležitost k bojům o vyšší příčky tabulky. Úvodní zápas s rivalem z Brna z počátku vypadal velmi dobře. Velkou část zápasu naše hráčky dirigovaly tempo a s přehledem vedly. Bohužel promarěná 3. třetina, ve které FBŠ Hattrick Brno otočil utkání na svoji stranu, nás stála první body. V tu dobu ještě nikdo nevěděl, že se na ty první body načekáme ještě dlouho. Na ženskou elitní kateogrii padla deka a společně s velkým počtem zraněných bylo zaděláno na studenou koupel. Velkou část zápasů v sezóně ženy odehrály v oslabené a poslepované sestavě. I díky tomu se výkony začaly zvedat až v závěru sezóny. Čas na přípravu do play - off byl pro naše ženy krátký a i přes sympatické výkonny ženy vypadly po prohrách 4:5 a 3:5 s Hradcem Králové v prvním kole play-off.

 

Co bylo bylo. Dačické barvy teď stojí před těžkou zkouškou. Jedno ale víme jistě. V letošním roce jste byli úžasní a stáli jste za námi od začátku až dokonce. Moc si toho vážíme a uděláme co je v našich silách abychom Vám to v dalším roce vrátili. Florbalová rodino, děkujeme.