Loading color scheme

Konečně! Parádní víkend přinesl prolomení mužského trápení a postup dorostenců

Haleluja! ozvalo se v neděli odpoledne Jihočeským krajem. Od Budějovic byla slyšet velká rána. To byl kámen, který spadl ze srdce všem dačickým florbalistům. Ti totiž konečně prolomili sérii bídy a zvítězili v klíčovém záchranářském duelu na půdě Florbalové akademie. O den dřív se hlasitý povyk nesl i třebíčskou halou Horka-Domky, kde si pro postup do vyššího koše dokráčeli dorostenci. Prima víkend potvrdili i ostatní.

Radostné bušení do dveří a hulákání gólů. Jako by se vrátily časy zpřed deseti let, kdy se Černého parta prala o postup do celostátní soutěže. Teď se to vrátilo. Jen už nešlo o postupovou potěchu. Ale o upřímnou radost z výhry v naprosto klíčové bitvě sezony. Dačičtí florbalisté dokázali přejet svého houževnatého soupeře z metropole kraje a alespoň na chvíli si tak můžou oddychnout.

„V zápase jsme byli lepším týmem, konečně jsme se zvedli i gólově. Nicméně některé systémové chyby v naší hře pořád jsou. A v jiných zápasech bychom za ně mohli zaplatit. Na druhou stranu tři body a pěkné góly nás mohou těšit a snad i nakopnout,“ komentoval představení svého týmu trenér.

Pro Dačice tahle výhra znamená nejen zklidnění, ale také posun o patro výš v tabulce. A hned v tomto týdnu, kdy čekají Černého borce mimořádně dva soupeři, mohou jít ještě dál. To se povedlo dorostencům. Ti sice odjeli do Třebíče v oslabené sestavě, ale dokázali ubojovat výhru nad Žďárem nad Sázavou. A konečně se tak vrací tam, kde začínali, a to sice do druhého koše.

„Žijeme teď v době, kdy se můžou na utkání 1. dorostenecké ligy proti sobě postavit dvě družstva se sedmi hráči a odehrát pro fanouška ne zrovna líbivé utkání. Nicméně i tak bych byl rád pozitivní a poděkoval hrstce odvážných, že na zápasy odjeli a bojovali od první minuty až do konce. Odměnou je důležitá výhra a postup do druhého koše,“ radoval se trenér Miloš Procházka. Protože ale neustále opakujeme, že nejde o výsledky, ale primárně o herní progres, i v tomto ohledu se dařilo.

„Z tréninkové pohledu mě může těšit fakt, že fungují některé základní principy, které pilujeme. Pravdou ale zůstává, že jsme naši hru v sobotu hrát prostě nemohli. Rád bych ještě vyzdvihnul Matyho Veselého, který jako gólman musel nastoupit do pole, perfektně zvládl taktické pokyny a vytvořil tím oba naše góly v utkání se Žďárem,“ dodal Procházka. Jeho svěřenci se tak příště mohou těšit na další atraktivní souboje s jinými soupeři než doposud.

V akci se představili také mladší žáci. Doplněni o dvě děvčata válčili ve Světlé nad Sázavou. A nutno dodat že úspěšně. Stejně tak se parádně předvedla přípravka. Byť jen se čtyřmi hráči do pole a jedním gólmanem. Těm nejmenším se dařilo plnit pokyn v podobě tří kliček za každého hráče na zápas. Úsměv na rtech vše jen dokreslil. A nakonec zvítězil i na tváři žákyň, které sice bodovat nedokázaly, ale opět se naučily něco nového a už teď se jistě těší na další parádní zápasy proti vysočinským soupeřkám.