Loading color scheme

Králem víkendu se stali junioři. Muži padli na nájezdy, „béčku“ a ženám se výsledkově nedařilo

Nabitý florbalový víkend je minulostí. Jako pomyslní vítězové z něj vyšli dačičtí junioři, kteří dokázali zvítězit v obou svých duelech a z Jihlavy přivezli plný počet bodů. Mužský A-tým se před zraky malých baseballistů předvedl ve slušném světle, nakonec ale prohrál na nájezdy. Ženám domácí rozlučka nevyšla. Na úspěch z Písku nenavázali ani muži B.

Utkání s Litomyšlí jsou vždy vyhrocená a atraktivní. I když obě města dělí velká vzdálenost, lze je nazývat jako derby. A podobný náboj měl zápas i tentokrát. Navíc s podporou malých Ježků z Jihlavy, kteří v třešťské hale předtím hráli turnaj. „Po vlažném vstupu do utkání jsme se ve druhé třetině konečně dostali do zápasu. Bohužel se nám opět nepovedla třetí třetina. I díky štěstí hosté vyrovnali. A nájezdy, to už byla jen loterie,“ hodnotil stručně zastupující hrající trenér Petr Stejskal.

Radost nepanovala ani v šatně dačických žen. Ty se na dlouho naposledy představily domácím fanouškům ve sportovní hale SŠTO, které nikdo neřekne jinak než „Pragovka“. Bohužel to z výsledkového pohledu bylo loučení smutné. „Zápasy se mi hodnotí těžko. Nemůžeme být samozřejmě spokojení s výsledky. Herní obraz byl však oproti předešlým utkáním výrazně lepší a v tom je třeba pokračovat. Tentokrát si troufnu říct, že jsme si oba zápasy zasloužili vyhrát. Kdo zavítal do haly, dá mi jistě zapravdu," komentoval trenér Lukáš Vacuška.

Vzápětí ještě poslal vzkaz jedné ze svých svěřenkyň: „Hlavně doufám, že bude brzy v pořádku naše Šárka. To je pro nás nejdůležitější!“

Rezervní mužský tým minule odcestoval do Písku posílený o hráče A-týmu. Ti nyní chyběli. A to velmi výrazně. Z možných šesti bodů přivezla parta vedoucího Zdeňka Bohuslava z Kaplice jen jeden jediný. Podstatně veseleji se vraceli junioři.

„V prvním utkání nám neseděla role favorita. Soupeře jsme sice přehrávali, ale ne vždy jsme si dokázali poradit s brejky soupeře. Jsem ale ráda, že jsme dokázali vyhrát. Je to i velká psychická vzpruha. Ta se ukázala ve druhém utkání. V něm jsme podali skvělý týmový výkon doplněný nádhernými akcemi. Těžké utkání s SK jsme zvládli na výbornou a já mohu být na kluky pyšná,“ uvedla trenérka Barbora Kratochvílová.

V akci se předvedla i další mládežnická družstva. Mladší žáci sehráli pětkový i trojkový turnaj, přípravka si užívala florbalové dopoledne v Třebíči.