Loading color scheme

Léto v plném proudu. Co se událo a co nás ještě čeká ve zbytku léta?

Prázdniny se pomalu přehupují do své druhé poloviny, a tak přichází čas na rekapitulaci toho, co se již událo. A také toho, co nás v nejbližších dnech a týdnech čeká. Pomalu můžeme nakousnout také novou sezonu.

Červnový „letní režim“ s sebou přinesl krom konce halových tréninků také řadu dalších událostí, jež stojí za zmínku. Nejmenší družstva mají nyní přestávku, stejně tak nově vzniklý dívčí tým. Žáci se pod vedením lodivodů z kategorie starších žáků připravují venku v rámci letní přípravy. Totéž platí také o dorostencích, juniorech a dospělých kategoriích.

Červnového brněnského Hummel open game se sice nezúčastnilo žádné oficiální dačické družstvo, i tak zde ale náš klub měl své bohaté a kvalitní zastoupení. Bohužel všichni účastníci skončili jediný zápas od medaile, a to hned v barvách tří různých týmů, když se tradičně největší pozornost upínala na oblíbené Vidláky. Ani oni ale cenný kov domů nepřivezli.

To v Praze na Prague games už bylo trochu veseleji. Zde naši hráči oblékli dres Okříšek či Českých Budějovic, tam se medailová radost nekonala. Stejně tak v případě Barči Šmahelové, která skončila jediný zápas od bronzu. Ten si však domů přivezl šéftrenér klubu, toho času jako lodivod regionální reprezentace dívek.

Následovalo soustředění žáků ve Světlé nad Sázavou. První akce tohoto typu v historii klubu. „Bylo to absolutně super. Nejvíc mě potěšilo, jak kluci okamžitě aplikovali v tréninku či přátelském utkání to, co jsme po nich s kolegou Šimonem chtěli,“ pochvaloval si trenér Radek Kubeš.

Po kratší přestávce bude mít náš klub na programu letní dětský kemp v Třešti, a to v termínu 1. až 7. srpna. Dále soustředění dorostenců a juniorů ve Světlé nad Sázavou od 15. do 19. srpna. O den později se pak vydávají hned dvě dačická družstva na turnaj Nisa open do Liberce. Závěr prázdnin bude spojen také se staronovou účastí mužů v ligovém poháru (pořádá Orlicko-Třebovsko v České Třebové) a soustředěním v Dolní Cerekvi.

Úplný začátek nového soutěžního ročníku si pak junioři zpestří účastí na Moravian cupu v Olomouci a celé Dačice pak budou slavit patnáctiny nové klubové éry. První ligové utkání je na programu hned 12. září, kdy startují další divizní ročník muži. A pak už se florbalový kolotoč rozjede naplno. Ale o tom až příště. Je toho před námi ještě moc!