Loading color scheme

Lipolecké tréninky s novým rozvrhem. Dětí se změny netýkají

Úvodní zkušební tréninkový týden po sezonním restartu je za námi. Spolu s tím vykrystalizovaly oproti původnímu rozvrhu určité změny. Ty se nijak nedotknou nejmenších kategorií. Ryze dětské kategorie, tedy přípravka, elévové a mladší žáci budou trénovat beze změn. Od starších žáků nahoru dochází k úpravám. Do hry se po pauze nově dostávají také ženy.

Novinky se musí vyladit a lidově řečeno "zajet". Platí to i v případě našich tréninků, které se nově konají primárně v lipolecké Ferrax aréně. Spojení některých kategorií se ukázalo jako neřešitelné, stejně tak volba některých časů. "S ohledem na stoupající večerní vlhkost vzduchu a podloží arény jsme byli nuceni přesunout původně plánované večerní tréninky na jiné časy. Důvod je prostý. Tréninková plocha klouzala jako led, bylo to o zranění. Jedinou nevýhodou jinak naprosto skvělého povrchu je totiž jeho tvrdost. Každý pád znamená praktické jistě bolestivé odřeniny. Proto se tomuto chceme vyvarovat," vysvětloval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Do tréninkového rozpisu přibyla původně neplánovaná středa. Dále také došlo k rozdělení juniorské kategorie a starších žáků. "Jelikož máme opravdu hodně zájemců o tréninky, za což jsme samozřejmě velmi rádi, museli jsme řešit, jak vyhovět všem. Aby nám systém dával smysl a abychom ho personálně obstarali z pohledu trenérského obsazení, byli jsme nuceni dvě kategorie rozdělit. Konkrétní jména klukům sdělí trenéři. Prosíme je tímto, aby si rozdělení hlídali a respektovali. Usnadní nám to organizaci tréninků," pokračoval Jindra.

Trenéři si po uplynulém týdnu chválí příkladnou spolupráci s rodiči. Ti zodpovědně potvrzují účast svých dětí, což ve výsledku umožňuje dodržovat vládní omezení 12 lidí na tréninkové ploše. Férově se chovají i sami hráči. "Díky za to, společně to zvládáme dobře," dodal Jindra. Další změnou je také opětovné spojení dorostenek, byť v kombinaci se staršími žáky a pod vedením jejich trenérů. "Snažili jsme se holkám vyjít vstříc. Kluci trenéři byli pro. A mě těší, že se aspoň navzájem poznají další skupinky našich členů," zakončil šéftrenér. 

 

NOVÝ ROZPIS TRÉNINKŮ (PLATNÝ OD 26. 4. DO ODVOLÁNÍ)

Úterý (florbalové tréninky pro všechny - florbalky s sebou!)
16-17   / aréna Lipolec / přípravka
doprava vlastní (domluva rodičů)
17-18   / aréna Lipolec / elévové+mlži
doprava vlastní (domluva rodičů)
18-19.30 / aréna Lipolec / muži A+B+junA
doprava vlastními auty

Středa
16.45-18  / aréna Lipolec / strži 1+dorostenky POZOR ZMĚNA!!!
odjezd busu z Dačic AN 16:15 (odjezd busu z Lipolce 18.09)

Čtvrtek (přípravka až mlži BEZ FLORBALEK!)
16-17  / duhové hřiště Dačice / přípravka
17-18  / duhové hřiště Dačice / elévové+mlži
17.45-19 / aréna Lipolec / junB+dor+strži 2
odjezd busu z Dačice AN 17:25 (odjezd budu z Lipolce 19.19)

Pátek
15.45-16.45  / aréna Lipolec / strži 1+dorostenky
odjezd busu z Dačic AN 15:25 (odjezd busu z Lipolce 17.07)
16.45-17.45   / aréna Lipolec / strži 2+dor+junB
odjezd busu z Dačic AN 16:15 (odjezd busu z Lipolce 17.55)
18-19.30   / městský stadion Dačice / muži A+junA
 

Neděle
10-11  / duhové hřiště Dačice / strži dohromady
(fotbálek)
9-10.30 / aréna Lipolec / ženy (ročníky nar. 04 a starší)
doprava vlastními auty
10.30-12  / aréna Lipolec / muži A+B+junA
(dle domluvy možno protáhnout na 1,5 hodiny)
doprava vlastními auty