Loading color scheme

Mládež za sebou letní akce. Muži splnili postupovou povinnost v poháru

Léto roku 2020 pomalu končí. A s ním i přípravné období na nový soutěžní ročník 2020/2021. Tentokrát bylo nejteplejší období v roce opravdu nabité. Poprvé v historii měli hráči všech kategorií možnost zúčastnit se některé z letních akcí zařizovaných klubem. Zatím posledním splněným bodem bylo první kolo ligového poháru.

O soustředění žáků a letním kempu v Třešti jsme vás již informovali. Jako další byli na řadě elitní mládežníci, tedy dorostenci a junioři. Ti odjeli spolu s novopečeným trenérem dorostenců Milošem Procházkou a šéftrenérem klubu Petrem Jindrou na pětidenní soustředění ve stejné destinaci, jako jejich mladší kolegové.

„Cílem akce bylo primárně utužit partu a zapracovat na určitých herních situacích. Chtěli jsme si také zkusit základy systému, jímž se chceme prezentovat. Myslím si, že se vše do puntíku podařilo. Kluci si akci užili, my trenéři rozhodně také. A navíc jsme příjemně naladění na novou sezonu,“ pochvaloval si trenér Miloš Procházka.

Krom florbalových činností, jimž jeden den napomáhala i trenérka juniorů Barbora Kratochvílová, kluci poznali krásy legendárních Stvořidel, když se v rámci výletu vydali po stopách Jaroslava Foglara. Chybět nemohly ani kompenzace v podání fyzioterapeutky Marty Krechlerové. „Jsme moc rádi, že s námi paní Krechlerová fungovala v průběhu celého léta. Její přínos je markantní a pro nás naprosto klíčový. Díky ní se jako klub posouváme dále. A kluci navíc nebudou mít křivá záda. Prostě super,“ komentoval šéftrenér Petr Jindra.

O týden později se do Pardubického kraje, konkrétně do Svitav, vydala mužská výprava. V prvním kole Poháru Českého florbalu vyzvali Černého svěřence kvartet soupeřů. „Do Svitav jsme jeli primárně s cílem vyzkoušet v akci juniory, otestovat různé alternativy v sestavě. A pak také s cílem postoupit dál. Vše se podařilo, takže z tohoto pohledu jsme rádi. Výsledkově nás mrzí hlavně prohra s Okříškami. Ale bereme to stále jako přípravu, takže z toho nebudeme dělat vědu,“ vracel se k uplynulému víkendu trenér David Černý.

Jeho svěřenci nejprve oplatili jarní ligovou porážku Žďáru nad Sázavou. Následně podlehli výborně hrajícím domácím, tedy Orlicku-Třebovsku. Nedělní ráno pak přineslo herní dvoutřetinovou, především ale střeleckou blamáž proti Okříškám. Z nečekané prohry se ale elitní tým dokázal oklepat a bez větších potíží přehrál Havlíčkův Brod. To tedy v praxi znamená postup dál a srážku s bývalým ligovým soupeřem z divize – s Hradcem Králové.