Loading color scheme

Mládežnické trio čeká soutěžní premiéra. Muži vyráží do Písku

Čtveřice dačických družstev se o víkendu představí v akci na florbalových palubovkách. Trojice mládežnických výběrů zažije své sezonní poprvé. Mužské „áčko“ bude již potřetí ze čtyř duelů bojovat o body na venkovním hřišti. Tentokrát v blízkosti nejstaršího kamenného mostu v Česku.

Září je minulostí, říjen je tady. A s ním i premiéry našich mládežnických družstev v soutěžních strukturách Českého florbalu. Věříme, že po zkušenosti z loňska to opět nebude poslední měsíc, kdy se budeme se soupeři střetávat na sportovním poli.

Jako první vyrazí do akce starší žáci. Jediná kategorie, která doplatila na katastrální rozdělení krajů a spádovost Dačic pod Jihočeský kraj, se tak po měsíční anabázi na Vysočině v loňském roce vrátila do dobře známého prostředí. Premiéru si odbude na neoblíbené nafukovací hale Starnet v Českých Budějovicích. „Turnajové i sezonní cíle jsou jednoznačné. Opět je pro nás prioritou hráčský rozvoj a postupné zapracovávání trénovaných prvků, které vychází z nově vytvořeného ročního tréninkového cyklu. Nijak se ale netajíme tím, že chceme třetí koš co nejrychleji opustit. Neboť kvalitní rozvoj nám zajistí především koše vyšší. A tak chceme ideálně naplno bodovat,“ uvedl před premiérou trenér starších žáků Radek Kubeš.

Poprvé nastoupí na hrací plochu také junioři. Byť ne tak úplně, neboť většina z nominovaných hráčů má za sebou již utkání v dresu dorostenců či mužů. „V Jihlavě nás čeká křest ohněm. Utkáme se s Pelhřimovem, což by měl být duel, jenž nám nastaví zrcadlo aktuální výkonnosti. Asi není tajemstvím, že soupeř je vzhledem ke jménům na soupisce favoritem. My ho chceme potrápit. Doufáme také, že si poradíme s Jihlavou a naladíme se vítězně na sezonní průběh,“ prohlásil nováček na trenérském stolci juniorů Pavel Stejskal.

V sobotu si premiéru odehrají také elévové. Ti míří do krásné světelské haly, kde budou hrát poprvé pod trenérem Šimonem Krechlerem. Asi nejvíc pak florbalové fanoušky z městečka kostky cukru zajímá nedělní bitva v Písku. Právě tam se totiž představí muži. „Jsme si dobře vědomi kvalit soupeře. Ne nadarmo hrál předloni play-up o postup do Národní ligy. My ale chceme navázat na výhru s Pacovem, předvést kvalitní výkon a od kamenného mostu importovat zpět na východní cíp kraje tři body,“ dodal trenér David Černý.

Premiéra dalších družstev bude připravena v průběhu příštího týdne.