Loading color scheme

Muže čeká divizní nováček, ženy v rámci poháru extraligistky. Svoji soutěž rozehrají dorostenci.

Florbalový kolotoč už se dávno točí a dačické týmy nebudou odpočívat ani tento víkend. Představí se opět oba elitní celky a také dorostenci. Muže A čeká domácí souboj s nováčkem soutěže ze Soběslavi, ženy vyplní ligovou pauzu pohárovým utkáním s extraligovou Mladou Boleslaví a dorostenci se po ročním působení v první lize představí opět na druholigové palubovce, konkrétně v Jihlavě.

Víkendový program sice není tak nabitý jako před týdnem, avšak dačický divák si přijde na své. Tedy pokud se vypraví do "domácí" haly v Dolní Cerekvi. V sobotu večer se o zábavu budou starat divizní muži, kteří přivítají další jihočeský celek v divizní skupině B a zároveň nováčka soutěže, Banes Florbal Soběslav. Avšak pozor, nováček nerovná se slabý soupěř. Soběslav totiž před týdnem doma porazila Jindřichův Hradec a z úvodních dvou duelů vytěžila o bod více než dačický tým. Jaká očekávání má v souvislosti s víkendem trenér Dačic, David Černý? "O soupeři toho víme pramálo. Sice jsme na ně v minulosti narazili, ale předpokládám, že tým se hodně změnil. Na druhou stranu my se moc nesmíme zaměřovat na soupeře, máme nějakou koncepci a cíle a ty se musíme snažit dodržovat ať už je proti nám kdokoliv. Proto se na nás přijďte podívat na ,,domácí " hřiště do Cerekve" vyzývá na závěr dačický lodivod.

Co by kamenem dohodil a zbytek došel od Dolní Cerekve se v neděli letos poprvé představí dačičtí dorostenci. Ti k úvodním zápasům letošního ročníku 2. ligy zamíří do Jihlavy, kde se střetnou s domácím celkem, SK Jihlava, a s Havlíčkovým Brodem. "Na začátku sezóny bychom chtěli navázat na zkušenosti z minulé sezóny a zapracovat individuálních dovednostech. Zároveň nám první zápasy ukáží, jak na tom momentálně jsme a na čem bude potřeba pracovat dále." shoduje se zkušená trenérská dvojice Miloš Procjházka a Radek Kubeš. Hned od nedělního rána tak držme klukům palce.

Také v neděli pak čeká další velmi atraktivní zápas také dačické ženy. Ty sice na programu nemají žádné ligové utkání, avšak pauzu jim vyplní přesunutý zápas 2. kola Poháru Českého florbalu. V prvním, skupinovém kole obsadily naše holky 4. místo ve skupině a vysloužily si tak právo startovat i v kole následujícím, jehož se již účastní jako nasazené týmy i extraligové celky. A štěstí v podobě možnosti zahrát si s jedním z nich se usmálo i na náš tým. Do Dolní Cerekve zavítá Mladá Boleslav, která v loňském ročníku extraligy obsadila 10. místo. "Pohár pro nás byl především přípravou na ligu, možnost zahrát si s extraligovým celkem je tak pro nás příjemný bonus. A navíc budeme hrát "doma" v Cerekvi, takže doufám, že si do hlediště najde cestu i dost příznivců." usmívá se trenér našich holek, Lukáš Vacuška. "A ačkoliv pro nás pohár není prioritou, tak se ale utkání nechystáme pouze odehrát. Utkání začíná za stavu 0:0 a my se ho samozřejmě budeme snažit vyhrát. Nějaké překvapení se přece každou sezónu stane:" dodává povzbudivě.

Společně si pak aktéři víkendových zápasů přejí jediné - co nejvíce fanoušků na hale. Nebo máte lepší program na první podzimní víkend?

 

SOUHRNNÝ HARMONOGRAM VÍKENDU:

sobota, 24.9.2022

Divize - skupina B (Dolní Cerekev)

19:30 TJ Centropen Dačice - Banes Florbal Soběslav

neděle, 18.9.2022

2. liga dorostenců (Jihlava)

9:00 TJ Centropen Dačice - ADAPS SK Jihlava

12:00 TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons - TJ Centropen Dačice

2. kolo Poháru Českého florbalu (Dolní Cerekev)

16:00 TJ Centropen Dačice - MITEL Florbalová akademie MB