Loading color scheme

Muži A volají po zlomu!

Úvod sezóny pro Dačický A tým nevychází podle představ. Po deseti kolech se nachází na desáté příčce s osmi body. Utrpěl vysokou porážku v derby a i přes poměrně sympatickou hru bojuje s detaily jak v obranné, tak i v útočné fázi. Zdá se, že chybí dravost a bojovnost, kterou se Dačice dlouhodobě prezentovali a strašili tím soupeře ve snech.

Ještě před začátkem sezóny tým opustil zkušený Kryštof Kůs. Posilou naopak byl mladý David Kučera z Okříšek a zbytek kádru doplnili odchovanci jako Tomáš Štibich. Vstup do sezóny se však zdá jako nekončící noční můra. V prvním zápase Dačice padly s nováčkem z Kaplice, poté ztratili i ve Strakonicích a Kutné Hoře. První body přinesla až výhra nad Meťákem z Českých budějovic. Následovali však další ztráty, které vyvrcholili vysokou prohrou v derby s Jindřichovým Hradcem. "Nebudeme si nic nalhávat vstup a ani průběh sezóny určitě není podle představ nikoho z týmu. Máme však před sebou ještě víc jak polovinu sezóny abychom to napravili," konstatuje hrající trenér Radovan Kubek.

Radovan Kubek v letošní sezóně přijal post hrajícího trenéra po odchodu Davida Černého, který z rodinných důvodů přenechal tuto roli právě jednomu z našich nejbodovějších útočníků. "Je to složité. Na jednu stranu jako hráč mám stále na čem pracovat a potřebuji se zlepšovat. Na stranu druhou díky zkušenostem a tomu, jak se učím nad tou hrou přemýšlet věřím, že bych byl schopný většině našich kluků poradit. Hlavně v detailech a v tom jak si tu hru zjednodušit. Kdybych měl čas to sledovat z lavičky. Hrát a trénovat bohužel nelze. To nám ukázalo právě prvních pár zápasů. Proto jsem velmi rád, že Ráďa Kubeš souhlasil a nakonec do toho šel semnou," dodává Kubek.

V současné době stojí hra Dačic na mladých odchovancích a doplňují ji zkušení borci, kteří si pamatují doby, kdy se hrálo o play-up do Národní ligy. Za zmínku stojí velmi dobře hrající Filip Přikryl, který ve svých 19 letech nastřílel 5 branek a na dalších 6 nahrál. Další oporou jsou Jan Morávek hráč Hattrick Brno a Roman Sedlák, který naskakuje za Budějovické Šťíry. Oba tito borci pravidelně válčí v druhé nejvyšší soutěži. "Jsme určitě rádi že se konečně začali do mužského áčka zapojovat odchovanci. Většina z nich prošla téměř celou mládežnickou strukturou takže oproti naší starší generaci mají rozhodně výhodu v tom, že se s florbalkou prakticky narodili. Naše starší generace má mnohem větší vůli bojovat a vydřít si to silou. Proto si myslím že momentální složení téměř 50/50 starší a mladší generace je ideální aby ty starší předali těm mladším zkušenosti a vůli a mlaďáci nás za 2-3 roky přejdou tak, že nás už na hřiště nepustí. To vše se ale může stát jen když na sobě nepřestsnou pracovat," ví hrající trenér Kubek.

400393033 1037674120761555 3379745669424400310 n400113615 1067097887634695 7189754679222500124 n

"Cíle do konce sezóny jsou jasné. Ještě přidat, napravit nepodařený start a vydrápad se alespoň do středu tabulky," zakončuje Kubek.

Dačice čeká náročná cesta, na kterou ale úspěšně vykročili již v minulém víkendu, kdy porazili Klatovy 7:6. Kde zazářil právě Radovan Kubek (4+3). Sestřih ze zápasu:  https://www.youtube.com/watch?v=uDXrSgbiOPQ&t=7s