Loading color scheme

Muži hostí favorita na postup z Plzně. Junioři vyzvou kamarády ze Žďáru a silný Brod

Pouze tři utkání s dačickou účastí jsou připravena pro nadcházející florbalový víkend. Ve všech třech ale rozhodně bude o co stát. Muži se budou snažit o domácí překvapení, když doma vyzvou „sešívané“ z Plzně. Junioři cestují do zbrusu nové haly v Novém Městě na Moravě. V Mekce českého i světového biatlonu poměří síly s kamarády ze Žďáru nad Sázavou a se silným a aktuálně druhým Havlíčkovým Brodem.

Není moc silnějších soupeřů, které může nabídnout divize napříč celou zemí. Ačkoli se v tomto ročníku sešívaným nedaří úplně podle představ, i tak patří dlouhodobě k největším aspirantům na postup do národní ligy. „Čeká nás velmi těžký soupeř. Ale třeba to bude moment, během nějž se náš tým chytne. V rámci tréninků jsme rozjeli videorozbory, které nyní chceme aplikovat do zápasové praxe. Budeme analyzovat povedené i nepovedené aspekty hry. Jsme si však vědomi toho, že se jedná o běh na delší trať, což si uvědomují hráči i trenéři. Musíme si ale stanovovat postupné cíle. Věříme, že nás navedou na cestu úspěchu,“ uvedl před duelem lodivod A-týmu David Černý.

Zpět na vítěznou vlnu se chtějí naladit i naši junioři. Ti se v neděli vydají do hlavního města českého biatlonu, kde se krom Vysočina Arény nachází i zbrusu nová sportovní hala. V té se v úvodu sezony dařilo mužské rezervě.

Junioři se utkají nejprve s Havlíčkovým Brodem, tradičním rivalem, kterému patří aktuálně druhá pozice v tabulce této soutěže. Za město spojené s Karlem Havlíčkem nastupují také rozjetí dorostenci, jež válčí v prvním koši nejvyšší dorostenecké ligy a prohání i slovutný střešovický Tatran či Spartu. Následně se naši borci utkají s partou ze Žďáru nad Sázavou, v jehož dresu nastupuje řada kamarádů, s nimiž jsme v létě utvořili skvělý tandem na cestě pod vysílač na Ještědu.

Oba dačické týmy hrají v neděli. Junioři v 9 a ve 12 hodin. Muži pak v 16.30.