Loading color scheme

Muži pojedou bojovat na půdu lídra z Plzně, ženy míří do Jihlavy. Doma se představí starší žáci

Čtveřice dačických družstev se o víkendu rozjede do čtyř různých destinací, kde budou bojovat o čest, slávu a někteří i ligové body. Nejnáročnější mise čeká nemocemi a karanténami sužovaný mužský A-tým. Ten se vydá na divoký západ, do daleké Plzně, kde vyzve lídra tabulky Slavii Plzeň. Zahrají si však i ženy, starší žáci či elévové.

Už aby byl konec. Možná právě tato věta se honí hlavou torzu mužského A-týmu, který odcestuje o víkendu do Plzně na půdu lídra tabulky. A to s jediným cílem – odehrát utkání se ctí. „Stejně jako v minulém týdnu budeme lepit sestavu, jak se dá. Bohužel okolnosti a doba už neumožňují, aby soupeři kývli na odklad utkání, a tak se holt musíme poprat s osudem. Víme, že nás ze strany plzeňské Slavie čeká ohromná síla a kvalita. My se ji musíme pokusit eliminovat,“ uvedl trenér mužského A-týmu David Černý.

Do boje vyrazí znovu po týdnu také ženy. Po dohrávce v Jindřichově Hradci míří do další destinace na J, tedy tentokrát do Jihlavy. V metropoli Vysočiny nejprve poměří síly s Pískem, aby si následně zopakovaly duel s Jindřichovým Hradcem.

V akci se měly představit také žákyně. Bohužel ale karanténní opatření neumožní, aby do Světlé nad Sázavou odcestovaly. A tak je čeká trochu nežádoucí volný víkend. Což ovšem neplatí pro elévy. Ti míří směr Žďár nad Sázavou. A to s cílem trénovat kličky a bavit se florbalem.

Jediným družstvem, které si zahraje doma, budou starší žáci. Ani ti ale neodehrají všechna plánovaná utkání. Vinou absence mladých nadějí z Florbalové akademie České Budějovice je čeká jen dvojboj. Nejprve se Slovanem Jindřichův Hradec. A následně s bílou variantou borců z Milevska. „Určitě chceme zabojovat o druhý koš. Domácí turnaj je vždy svátkem, navíc se mimořádně vracíme do prostor SŠTO, takže věřím, že si akci užijeme a znovu budeme přenášet do zápasu trénované prvky,“ komentoval lodivod Radek Kubeš.

 

Program na víkend 5. a 6. 2. 2022

Muži A – Divize – 5. 2., SH Slavia VŠ Plzeň - 18:00 FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-313124.htm

Ženy – 2. liga žen – 5. 2., SH SK Jihlava – 10.30 FBC Písek https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-313270.htm, 12.30 FK Slovan Jindřichův Hradec

Starší žáci – Jihočeská liga starších žáků – 5. 2., SH SŠTO Dačice – 10.55 FK Slovan Jindřichův Hradec https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-313263.htm, 12.00 Došwich Milevsko bílí https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-313285.htm

Elévové – Liga Vysočiny elévů – 6. 2., SH Na Bouchalkách Žďár nad Sázavou