Loading color scheme

Muži potvrdili rostoucí formu a „vybrakovali“ v derby J. Hradec. Dorostu se nedařilo

Nad Dačicemi pomalu začíná vycházet sluníčko, oblačnost se rozestupuje. Tedy pokud se bavíme o mužském divizním A-týmu. Ten po totálně zpackaném začátku sezony začíná znovu předvádět kvalitní výkony a stoupá tabulkou vzhůru. Na sobotní představení elitního družstva nedokázali navázat dorostenci. Ti se vydali na dlouhý výlet do Milevska, z nějž se vrátili s nežádoucím suvenýrem. Dostali naloženo od Havlíčkova Brodu.

Krize je, zdá se, opravdu zažehnána. Českobudějovická vzpruha zapůsobila jako elixír života. A Černého svěřenci už zase překypují sebevědomím a chutí do hry. „Náš tým v poslední době herně stoupá, pohoda z tréninků se přenesla i na hřiště. Soupeř navíc před zápasem vydal prohlášení o jasných třech bodech pro něj a o nás jako slabším týmu, což nás přirozeně motivovalo. Ani jsem nemusel v kabině připomínat, že hrajeme okresní derby,“ pochvaloval si trenér Černý.

Divizní utkání ale zdaleka nemělo jasný a hladký průběh. „Zápas jako takový byl relativně vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Do třetí třetiny jsme si ale přinesli tříbodový náskok. Na začátku poslední periody jsme sice dostali branku, ale záhy jsme na ní odpověděli, a pak už byl na hřišti jen jeden tým,“ doplnil lodivod mužů.

Dorostenci odjeli do Milevska s velkým odhodláním. Podle představ se jim ale určitě nedařilo. "Jeli jsem si pro tři body s Třebíčí a se snahou co nejvíc potrápit silný Havlíčkův Brod. Plus vyzkoušet nějaké nové herní varianty. Bohužel, jak už je poslední dobou nepříjemným zvykem, covid si vyžádal své a opět jsme byli nuceni jet v nepříliš příjemném počtu. Po dobrém začátku zápas s Třebíčí rozhodla naše dvě vyloučení ve druhé třetině. Poté už jsme se nedokázali zkoncentrovat a utkání se vlastně jen dohrávalo. Druhé utkání nám nevyšlo podle představ vůbec, soupeř byl lepší ve všem. Cením ale hlavně to, že to kluci nevzdali a do poslední minuty bojovali, i když k zápasu soupeř nepřistupoval úplně nejvážněji. Opět tímto děkuji všem statečným přítomným, zastupujícímu trenérovi Radkovi za kvalitní náhradu. A Tomášovi přeju, ať je brzy v pořádku," uvedl trenér dorostenců Miloš Procházka, toho času v karanténě. 

Odkaz na utkání mužů v Jindřichově Hradci - https://youtu.be/8RZeXfil78g