Loading color scheme

Muži z horké východočeské půdy importovali dva body. Žáci si turnajovou premiéru užili

Další nabitý florbalový víkend je za námi. Muži sice promrhali vedení, nakonec ale duel zvrátili ve svůj prospěch a odjížděli v dobrém rozpoložení. Žáci sbírali zkušenosti na mezinárodním turnaji v Praze. Junioři odjížděli s ambicemi, nakonec ale brali pouze bod. A mužská rezerva si zahrála pouhých 24 minut.

Po několika letech, kdy se dačičtí florbalisté největším mezinárodním turnajům z různých objektivních důvodů vyhýbali, letos opět přišel čas na návrat na scénu. Volba padla na nový turnaj Prague Floorball Cup, jenž se koná netradičně na přelomu roku a konkuruje tak slavnější švédské a pro Čechy poměrně drahé Gothii. Ani pražské akci ale kouzlo rozhodně nechybělo.

„Turnaj jsme si jeli hlavně užít. Protože jsme měli mix starších a mladších žáků, museli jsme přihlásit kategorii B05 pro patnáctileté, což leckdy přinášelo až komický pohled na naše malé kluky ve srovnání s těmi od soupeřů, jež byli o dvě hlavy větší. Rozhodně jsme se ale neztratili a nabrali jsme spoustu zkušeností. To je ve florbalovém rozvoji našich hráčů doslova k nezaplacení,“ vysvětloval hlavní trenér Miloš Procházka.

Jeho družina se postupně utkala s Hattrickem Brno, pražským mixem Floorball Team Group, slovenským Snipers Bratislava a v play-off pak s Akademikem Cheb. Bodovat kluci sice nedokázali, celkový dojem z turnaje to ale určitě nekazí. Krom nabraných zkušeností si přivezli i zážitky a dojmy z hlavního města. Bonbónkem za snahu pak byla společná akce na lasergame. „Už plánujeme, kam vyrazíme v létě,“ dodával s úsměvem trenér.

S podobným výrazem odjížděli také muži. Ti sice v Litomyšli vedli už o tři branky, což nakonec neudrželi, konečná výhra 6:5 po nájezdech v tomto vyhroceném derby ale má svou vysokou hodnotu. „Věděli jsme, s jak kvalitním soupeřem hrajeme. Litomyšl je třetí, aktuálně na postupové příčce. Někdo by mohl říct, že jsme ztratili v konečném účtování bod. Já říkám, že dva velmi cenné vezeme domů. Jsem pyšný na to, jak to kluci odmakali,“ hodnotil trenér David Černý. I díky této výhře tak stále jeho svěřenci živí teoretickou naději na opakování postupu do play-up.

Naopak zklamaní odjížděli z krásné haly ve Světlé nad Sázavou junioři. Chtěli šest bodů a atak první pozice. Vrací se pouze s jedním. „První utkání se hrálo ve vysokém tempu. Oba týmy hrály dobře, konečná remíza je asi zasloužená, odpovídá průběhu. Ve druhém utkání nám nechyběla vůle a bojovnost, ale sráželo nás množství nepřesností. Těch bylo až příliš, což v konečném účtování znamenalo těsnou prohru. Nedá se nic dělat, čeká nás spousta tvrdé práce. Jedeme dál,“ popsala lodivodka Barbora Kratochvílová.

V akci se předvedla také další družstva. Mladší žáci vyrazili v okleštěné sestavě na výlet do Bystřice nad Pernštejnem, elévové rozdávali radost na domácí půdě. A muži B si zahráli jen 24 minut. Pak totiž s ohledem na podmínky v hale rozhodčí označili povrch za nezpůsobilý a z bezpečnostních důvodů utkání ukončili. V tomto případě lze říct jen to, že zdraví je vždy na prvním místě!