Loading color scheme

Mužská naděje na postup prakticky pohasly. Nabitou neděli florbalisté zvládli

Pokud před duelem s Brnem ještě existovala teoretická šance na postup divizního play-up, po tomto utkání už jsou šance prakticky nulové. Čtyři kola před koncem je sedmibodová ztráta na třetí pozici víceméně neřešitelná. Nebyli to ale jen muži, kdo se představil o tomto víkendu. Zahráli si také dorostenci, mladší žáci či přípravka. Nabitá byla především neděle.

Nezvykle brzký konec sezony letos čeká na mužský A-tým. Parta trenéra Davida Černého totiž klíčovou bitvu s brněnskými Hornets prohrála, což ji odsunulo do spodních pater tabulky. Teď už by ji zřejmě spasil jen zázrak. A k tomu se letos zrovna neschyluje.

Muži vedli v první třetině už o čtyři branky a zdálo se, že mají nakročeno k tříbodovému vítězství. Jenže ve florbalu není takový rozdíl nic. Což se ukázalo letos již poněkolikáté. Favorizované Brno dokázalo zabrat a přestřelku otočilo na 10:8. „V prvních dvou třetinách jsme byli lepší. Třetí třetina, začíná být už psychickým blokem, jinak nevím, jak to nazvat. Je to už asi šestý zápas letos, kdy ji sehrajeme takhle mizerně. Nicméně, aspoň jsme to nezabalili a za stavu 10:8 kluci ještě zabojovali a srovnali,“ komentoval utkání lodivod Černý.

Jeho svěřenci nakonec podlehli soupeři v prodloužení. Svůj podíl na tom měly i docházející síly a absence kapitána Sedláčka, který odstoupil z důvodu zranění. Nyní tedy Černého družina ztrácí na postupové třetí místo sedm bodů. Vybojovat jich může už jen 12, a to při stoprocentní bilanci. Jako reálný se nejeví ani postup ze čtvrté příčky „na body“, soupeři v jiných divizních skupinách jsou na tom totiž lépe.

Ve Světlé nad Sázavou nezářili ani dorostenci. V duelu s Havlíčkovým Brodem hráli slušnou partii jen v první třetině, ve zbytku duelu byli jen vlastním stínem, který hraje pod své možnosti. Druhý zápas se sice výsledkově podařil, žádnou oslavu ale čekat nelze. „Opakovaně klukům zdůrazňuji, že nehrajeme v první řadě na výsledky, takže slavit rozhodně nebudeme. Přestože jsme vyhráli, rozhodně nemohu být spokojen s výkonem. Jsme nekoncentrovaní, soupeře jsme podcenili a v duelech se silnějšími soupeři se nám naše bohorovnost nevyplácí. Je třeba, aby se kluci vrátili k té poctivé hře, která nás zdobila od druhého turnaje,“ popisoval trenér Petr Jindra.

V akci se představili také mladší žáci. V sobotu v trojkové verzi hráli v Moravských Budějovicích, v neděli pak doma na „Pragovce“. Přípravka rozdávala radost taktéž doma. V městské hale si užila příjemné florbalové dopoledne.

„Tenhle víkend byl nesmírně náročný pořadatelsky. Jelikož jsou naši trenéři povětšinou také hráči, bylo třeba dělat kompromisy. Ale nějak jsme se s tím popasovali, což je hlavní. Když nic jiného, pozitivní je alespoň to, že jsme to přečkali bez větší úhony. Jirkovi Sedláčkovi přeju brzké uzdravení,“ zakončil šéftrenér klubu.

Už příští týden tu bude další pořádná „šichta“. V akci se představí čtvero kategorií.