Loading color scheme

Mužské „áčko“ marně vyhlíží formu. Mládež sehrála víkend velkých premiér

Další florbalový víkend je minulostí. Mužský tým utrpěl další divizní porážku, což ho z původních play-up ambic nutí přemýšlet spíše o příčkách na druhém pólu tabulky. Pouhé tři body z pěti odehraných zápasů zatím lepší zítřky neslibují. To však neplatí o mládežnících. Největší radost všem udělali dorostenci, kteří získali prvn body v nejvyšší soutěži. Premiéra čekala na mladší žáky, žákyně a přípravku. Dařilo se ženám.

Víkend velkých premiér. Tak by se daly označit odehrané dny sobota s nedělí, kdy se poprvé v ročníku představilo hned trio družstev. Mladší žáci odcestovali k Lize Vysočiny do Telče. Přípravka, kterou trochu pokosila řada nemocí, a tak hrála jen v počtu pěti lidí a brankáře, rozdávala radost v Okříškách. Ač suverénně nejmladší a nejmenší, i tak odhodlaně a s chutí mládežníci bojovali o každý míček na hřišti.

 Nejinak tomu bylo v případě žákyň. Ty se představily ve své životní premiéře doma. A protože hlavní trenér musel odcestovat s přípravkou, velkou premiéru si užil asistent Radek Kubeš. „Pro všechny holky to byl úplně první turnaj, který kdy v životě odehrály. V každém zápase učinily nějaký posun a naučily se něco nového, což byl úplně primární cíl celého dívčího projektu v první sezoně. Musíme se moc učit. Zároveň jsme si celý den, a to i díky podpoře rodičů a kluků, co dorazili fandit a za což jim hrozně moc děkuju, všichni užili a celý turnaj nás bavil,“ rozplýval se Kubeš.

Podobnou radost mohl mít i trenér žen Lukáš Vacuška. Přestože už je tak trochu smutným koloritem, že ženy hrají bez rozhodčích, dokázaly oba duely vyhrát. Zahřála především výhra nad ambiciozními budějovickými Štírkami.

Bohužel ale totéž nelze říct o mužích. Ti se trápí. Od začátku sezony dokázali vyhrát jen jednou v Chýnově s Pacovem. Tentokrát na domácí půdě v Dolní Cerekvi podlehli Strakonicím. Z původně avizovaného boje o čelní tabulkové příčky a play-up se stává spíš realita v podobě boje o udržení. Psychickou nepohodu budou chtít Černého svěřenci zlomit hned tento týden v Týně nad Vltavou, kde vyzvou domácí Kaplici.

Výborně se ale prezentovali dorostenci v Jihlavě. Od posledních dvou odehraných turnajů ve druhém koši se sice propadli o patro níž do koše třetího. Zde ale předvedli, že jim 1. liga náleží právem. "Největší radost mám z toho, že kluci začali opravdu fungovat. Chodí na tréninky, snaží se, makají. V zápasech bylo vidět, že řada věcí, na které se v tréninku zaměřujeme, už se do utkání promítá. Největší radost mám z toho, že i když to tak dle výsledku nakonec nevypadalo, sehráli jsme vyrovnanou partii i se silnými budějovickými Štíry, kde jsme dostávali branky hlavně z nedůrazu. Rozhodně ale máme velký potenciál. Pokud ho kluci doplní stejným elánem jako teď v Jihlavě, věřím, že se ještě klidně do vytouženého druhého koše můžeme vrátit," komentoval trenér dorostenců Miloš Procházka. Jeho svěřenci dokázali urvat první body, když remizovali s SK Jihlava.