Loading color scheme

Nabitá mládežnická neděle. Dorostenci se vrací do třetího koše, přípravka řádila v Třebíči

Poslední hrací víkend kalendářního roku 2021 je za námi. Že to byl rok divoký, to asi není nutné dodávat. Ale na našich nejmenších se naštěstí nijak nepodepsal. Děti z přípravky zůstaly i přes nucenou kovidovou pauzu plné energie. To prokázaly na turnaji v Třebíči, kde si užívaly každé střídání. To platilo v případě dorostenců proti Písku, méně už proti Milevsku. A mladší žáci? Ti bojovali o čest a slávu na domácím kolbišti.

Jen trojice dačických družstev o uplynulém víkendu nastoupila do florbalových bitev. Ostatní členové už mohli balit vánoční dárky. I když trenéři a výkonný výbor si museli ještě den počkat. V sobotu měli totiž opravdu perné odpoledne. Nejprve se sešli zástupci nejvyššího orgánu klubu. Následně trenérská rada v opravdu hojném obsazení. Závěry obou jednání si můžete přečíst na odkazu Zápisy z jednání.

Ryze florbalová, myšleno tedy herní, byla až neděle. Mladší žáci se s ní prali v domácím prostředí. Nejprve je zklamal podraz od kamarádů z klubu, kteří měli přijít pořádat a vykašlali se na to. Pak taky herní představení, které se tentokrát nevydařilo podle představ. A i když tentokrát sestava nebyla tak okleštěná jako jindy, příliš radosti se před Vánoci nenadělovalo.

To neplatilo o přípravce. Ta se vymanila z karanténních zákazů a nemocí. Do Třebíče odjela v počtu 9+1. A dělala radost sobě i přítomným rodičům. Aplikovaný trénink kliček v zápasové praxi vycházel, což dokazoval úsměv na rtech přítomných. A ti nejmenší už se těší nejen na Ježíška, který doufejme přinese co nejvíc florbalového vybavení, ale také na lednový turnaj v Jihlavě.

Třetím do party byli o tomto víkendu také dorostenci. Ti jeli do Milevska bojovat o zázrak v podobě udržení druhého koše. A taky o další posunutí vlastních limitů. S Pískem to dlouho vypadalo, že by to mohlo klapnout. Zkrat z poslední minuty však ukázal, že je ještě na čem pracovat. Dvojnásob toto tvrzení platilo po poslední prohře s Milevskem, již ale ovlivnila už předem daná jistotu sestupu.

„Byl to pro mě důležitý dvojzápas. Troufám si zhodnotit pokrok od začátku sezóny. A proto si také i po dvou prohrách dovolím říct, že jsme udělali velký kus práce, a to nejenom v herních aspektech, ale i v hlavách. Hodně nám toho stále chybí, ale v Milevsku jsme nehráli žádný beton, naopak jsme se snažili o aktivní hru. Minimálně tři třetiny ze dvou poměrné kvalitních zápasů jsme byli lepším týmem. Bohužel po Písku bylo těžké motivovat hráče, když už byl sestup o patro níž jasný. Teď nás čeká pauza, odpočinek od florbalu a následná příprava na návrat do druhého koše. Uzavřu to slovy našeho gólmana, který citoval terminátora: I´ll be back!“ komentoval představení dorostenců trenér Miloš Procházka.

Po tomto víkendu už je, co se soutěžních duelů týče, pro rok 2021 hotovo. Další ligová klání nás čekají s dvojkou na konci.

Výsledky víkendu 18. a 19. 12.

Dorost (Milevsko) – Písek https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-307341.htm , Milevsko https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-307350.htm