Loading color scheme

Neděle v režii něžného pohlaví. Ženy se chystají na dvojí derby

Pouze dvě dačická družstva se o nadcházejícím víkendu, tedy přesněji řečeno v neděli, představí na florbalových palubovkách. A obě budou shodně něžného pohlaví. Ženy zamíří do Jindřichova Hradce, kde nejprve vyzvou konkurenta z čela tabulky SK Jihlava B. Následně poměří síly s domácími florbalistkami. Žákyně cestují do Jihlavy. A odtud řada z nich odjede na první trénink krajské reprezentace.

Statistika je neúprosná. I když v případě žen velmi, opravdu ale velmi zajímavá. Do konce soutěžního ročníku jim zbývá odehrát celkem šest ligových duelů, v nichž mohou vybojovat ještě 18 bodů. Aktuálně mají náskok deseti bodů na druhý Pelhřimov. A tak by v případě úspěchu na jindřichohradecké palubovce učinily výrazný krok směrem k vytouženému postupu do druhé nejvyšší soutěže. Nebude to ale vůbec snadný úkol. Do cesty se jim totiž postaví domácí florbalistky. A také konkurentky z čela – SK Jihlava-Žďár nad Sázavou B.

„Budu se opakovat, když řeknu, že se na víkendové zápasy těšíme. Ale je to zkrátka tak. Hrajeme v příjemné jindřichohradecké hale a čekají nás i atraktivní zápasy, derby s domácími, ještě před tím utkání s rezervním týmem Jihlavy, který se nám v dosavadním průběhu sezóny jevil jako nejflorbalovejší soupeř. Oba zápasy budou stát jistě za to. Naším cílem je pak pochopitelně plný bodový zisk a další důležitý krok k našemu cíli,“ zval na duel trenér žen Lukáš Vacuška.

Krom žen se v akci představí i jejich mladší kolegyně, tedy starší žákyně. Ty sbírají na jednotlivých turnajích hlavně zkušenosti. A rozhodně také postupně začínají prodávat množství hodin strávených na trénincích jednotlivých kategorií. „Největší radost mi holky dělají tím, že na sobě chtějí samy pracovat, chodí i na tréninky nad rámec povinnosti a je na nich vidět, jak se zápas od zápasu zlepšují. Do Jihlavy jedeme s tím, že chceme předvést naše maximum a opět se herně a kvalitativně posunout o kousek dál,“ shrnul trenér žákyň Petr Jindra.

Neděle bude specifická i z jiného důvodu. V Soběslavi se uskuteční první tréninky krajských reprezentací Jihočeského kraje. Přípravu na olympiádu dětí a mládeže zde začínají kluci pod vedením dačického lodivoda Miloše Procházky. A to ve 12 hodin. O tři hodiny později se v akci představí děvčata. I jim velí trenér z Dačic, konkrétně Petr Jindra. Na tréninku se pak představí řada našich klubových tváří.

 

PROGRAM NA VÍKEND 26. A 27. BŘEZNA

Ženy – 2. liga žen, skupina V – 27. 3., SH J. Hradec – 12.00 SK Jihlava-Žďár nad Sázavou B, 16.30 FK Slovan Jindřichův Hradec

Žákyně – Liga Vysočiny žákyň 3+1 – 27. 3., SH SK Jihlava – 9.40 Světlá n/S, 11.00 Pelhřimov, 12.20 SK Jihlava