Loading color scheme

Tréninky novém režimu. Mládež se postupně stěhuje ven

Florbalová sezona postupně končí. Dohrávají se poslední ligová utkání. A kategorie se připravují na zimní, tedy vlastní letní spánek. Anebo že by to žádný spánek nebyl? Právě naopak! Čeká nás zase nové prostředí, změna zajetého stereotypu a hlavně čerstvý vzduch. K přechodu dojde postupně. Je tedy nutné sledovat systém EOS a v něm založené časy. Komplexní přehled tréninkových změn však naleznete i v tomto článku.

Před rokem jsme se na toto období těšili jak na smilování. Právě venkovní tréninky nás po nucené kovidové pauze zachránily a umožnily nám opět rozjezd tréninkové činnosti. Letos už jsme v rámci možností trénovali v běžném režimu. Co ale určitě hodláme zachovat, jsou prodloužené tréninky z pohledu kalendářního roku. A pak také dýchání příjemného čerstvého vzduchu. "Já osobně už se na venkovní tréninky moc těším. Je to vždycky příjemná změna, když člověk z prostředí, a teď to prosím berte trochu s nadsázkou, "zaprděných hal" může vyjít na čerstvý vzduch. Podařilo se nám domluvit přijatelné podmínky na dačickém kluzišti. A tak tentokrát budeme využívat to. Děti tudíž o florbal rozhodně nepřijdou," komentoval změnu šéftrenér klubu Petr Jindra.

Krom zmiňovaných zdravotních aspektů a potřeby čerstvého vzduchu jsou za přesunem pochopitelně i ekonomické důvody. "Ani zde není co tajit. V letošní sezoně jsme výrazně ponížili první polovinu příspěvků, tudíž bylo třeba jednat maximálně hospodárně. To platí i o následujícím kroku. Velikost kluziště nám umožní optimalizaci v podobě spojení tréninků pro víc kategorií. Čímž pochopitelně ušetříme. Nechceme příspěvky navyšovat ani pro příští sezonu, přestože se nyní zdražilo úplně vše. I když možná spíš by bylo lepší říct "právě proto". A tak musíme ušetřit nyní. Souvisí s tím i fakt, že zatímco v minulosti tréninková činnost končila někdy na začátku května a pokračovala až v září, nyní pojedeme minimálně s nejmenšími dětmi až do poloviny června," dodal Jindra. 

Avizované změny jsou uvedeny v tabulkách níže. Liší se v závislosti na měsících, je tedy třeba sledovat časy tréninků a místo konání v programu EOS. Tam také bude "kluziště" označeno oficiálním názvem dle rezeračního systému, tedy VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ HUSOVA.

 

TRÉNINKY V ČERVNU          
 KATEGORIE  PO  ÚT  ST  ČT  PÁ
 Přípravka     PAUZA    
 Elévové     PAUZA    
 Mladší žáci     PAUZA    
 Žákyně     PAUZA    
 Starší žáci     DLE EOSu    
 Dorostenci          16.30-18 kluziště 
 Junioři          16.30-18 kluziště  
 Ženy          18-19.30 kluziště
 Muži A      PAUZA    
 Muži B      PAUZA