Loading color scheme

Patříme do dvojky, vzkázali žáci. Trenéry potěšili herní dominancí

Vyjma jednoho výpadku v duelu s rezervou Českých Budějovic naprosto dominovali. Starší žáci byli kvůli pořadatelské výměně nuceni hrát ve třetím koši. Nikoho ale nenechali na pochybách o tom, že jejich kvality jsou jinde. Všechny tři duely dokázali opanovat a bez ohledu na soutěžní regule se vrací zpět do druhého koše. Rozdíl v kvalitě obou košů je obrovský.

Atraktivní košový systém s sebou přináší i určité peripetie. V tomto případě pro naše kluky znamenal nucené ponížení o jednu úroveň. Do druhého koše by se vrátili každopádně, bez ohledu na výsledkové okolnosti. Jak ale nejen trenéři této kategorie skálopevně opakují, cílem této kategorie není primárně vyhrávat zápasy, ale aplikovat prvky z tréninku do hry.

„Rozdíl v kvalitě druhého a třetího koše je obrovský. Musím při vší úctě k soupeřům říct, že jsme museli pracovat především na tom, abychom se nenechali stáhnout na jejich úroveň. Kluci nás potěšili svou aktivitou a presinkem. Jsem rád, že jsme dominovali,“ pochvaloval si asistent trenéra Radek Kubeš.

Dačice nejprve přehrály Rytíře z Českého Krumlova, s nimiž se utkávaly i ve druhém koši. Pak si poradily vysoko s Netolicemi. A na závěr i s Českými Budějovicemi, respektive štírskou rezervou. „Zde jsme si vybrali slabší chvilku, již snad uklidnil timeout. Jinak i v tomto duelu si myslím, že jsme byli jasně lepší,“ dodal Kubeš.

Nejstarší žákovská kategorie si tak bez ohledu na soutěžní regule zajistila návrat do druhého koše. Ten bude mít doplněný také speciálním bodovým bonusem za to, že musela hrát z administrativních důvodů o koš níž. Stále je tak reálně ve hře o play-off skupinu.

„Opakování je matka moudrosti. Bylo by hezké si zahrát o postup na mistrovství republiky, ale to maximálně proto, že by nás čekala řada těžkých zápasů. Nic jiného v tom hledat ani nechceme. Pro nás je důležité, že kluci aplikují prvky z tréninku ve hře. A tak to musí v téhle kategorii být,“ zakončil Kubeš.

Příště už si růžová parta zahraje znovu se „starými známými“.