Loading color scheme

Pomalý rozjezd je tady, v prosinci však spíš v testovacím režimu

Nekonečná sezonní pauza snad pomalu spěje do svého závěru. Alespoň tedy z tréninkového pohledu. Naposledy se dačická družstva představila na palubovkách 11. října. Od té doby už uplynuly skoro dva měsíce. A teprve nyní je možné vzít opět florbalku do ruky jinde než doma v obývacím pokoji. První pomyslnou vlaštovkou byli žáci. Po „pádu“ na 3. stupeň ukazatele PES se do hry vrací dorost a junioři.

Světlo na konci tunelu. Tak by se dal nazvat čtvrtek 3. prosince, kdy došlo z epidemiologického pohledu k pomyslnému „pádu“ ze čtvrtého na třetí stupeň ukazatele PES. Pro náš klub to znamená možnost alespoň částečného návratu k omezenému tréninkovému procesu.

První „vlaštovkou, která jaro nedělá“, byli starší žáci. Ti si sami odhlasovali, že se chtějí účastnit venkovních tréninků, a to i v současných pro sportování nepříliš vlídných podmínkách. Pod vedením Radka Kubeše a Šimona Krechlera tak v uvedené dny chodí společně ven. Nyní již bez početního omezení.

Druhou partou, která se vrátí do hry, budou dorostenci a junioři. Ti jako první otestují vládní novinku v podobě vnitřních tréninků s rouškou. „Limit v současnosti činí deset lidí včetně trenéra. Proto nám postačí namísto haly jen tělocvična v Třešti. Jelikož sám chodím s rouškou běhat ven, vím, jak je při vyšším výkonu těžké to v roušce udýchat. Proto uvidíme, jak se s tím popasují kluci uvnitř. Jisté ale je, že čtvrteční trénink bude zaměřen na individuální dovednosti a logicky v menším tempu, protože nechceme, aby nám v hale někdo zkolaboval,“ komentoval aktuální situaci šéftrenér klubu Petr Jindra.

Ostatní kategorie, konkrétně tedy přípravka, elévové, mladší žáci, muži, ženy a dívky zatím trénovat z různých důvodů nebudou. U menších dětí by nebylo možné uhlídat dodržování nařízení o rouškách, dívky zájem neprojevily a dospělí vyčkávají na resumé mladších kolegů. „Že je tohle vládní nařízení s rouškami uvnitř nešťastné, o tom se asi nemusíme bavit. Na druhou stranu kvituji, že máme alespoň omezenou možnost tréninku, osahání si florbalek a také toho, aby se kluci viděli. Sociální kontakt mnohým z nich chybí nejvíc,“ uzavřel Jindra.

Častá otázka, která se týká členských příspěvků, ještě není zodpovězena z pohledu konkrétních čísel. Určitě ale klub počítá s tím, že se bude poměrně krátit druhá příspěvková část. „Nemůžeme teď říct o kolik, protože nevíme, jak dlouho ještě tento stav potrvá. Určitě ale víme, že přestože se sezona bude stoprocentně prodlužovat, což nám již bylo sděleno ze strany Českého florbalu, bude se druhá polovina příspěvků krátit. Vyčkejte prosím, až budeme vědět konkrétní informace, budeme vás informovat.“