Loading color scheme

APRÍL: Posun do elitní společnosti! Dačice si polepšily, přichází nový manažer a konsilium inženýrů

Šest let se dačický florbalový klub snažil o vytvoření plnohodnotného pracovního místa pro zaměstnance klubu. Když se to podařilo a nastoupil Petr Jindra, nikdo netušil, k jak raketovému klubovému růstu dojde. Vzhledem k aktuálně naprosto ideální situaci se po dalších dvou letech podařilo dosáhnout posunu v programu podpory. Začínají klubová „škatulata, hejbejte se.“ V hlavní roli bude Miloš Procházka.

Dosud jsme byli modří. Ode dneška už se posouváme do druhé nejvyšší, tedy oranžové skupiny programu podpory. Dvouleté usilovná snaha se vyplatila. „Jsem hrozně rád, že se nám podařilo dosáhnout dalšího dílčího cíle v rozvoji klubu. Dosud si spousta lidí stěžovala, že to je všechno o Jindrovi. I já jsem si na to stěžoval, protože kdo ho má pořád poslouchat, že jo. A tak teď bude mít šéfa, který si na něj může vyšlápnout,“ vysvětloval prezident klubu Pavel Gernel.

Novinkou tedy budou dva plnohodnotní zaměstnanci klubu. Post šéftrenéra zůstane Petru Jindrovi. Jeho přímým nadřízeným bude nyní studovaný ekonom Miloš Procházka. Zároveň také jeden z odchovanců klubu. „Nazval bych to uzavřeným kruhem. Když jsem začínal, trénoval mě mj. právě Petr Jindra. Vzpomínám si, jak mi vždycky říkal, že snem každého učitele či trenéra by mělo být, aby byl jeho svěřenec lepší. Nejen že jsem ho tedy vystřídal na rybářské stoličce jako hráč, ale nyní mu budu i šéfovat,“ komentoval svou novou pracovní pozici Miloš Procházka.

Protože však ještě stále studuje, dojde k rozdělení jeho pracovních úkolů mezi více lidí. „Přiznám se, že svému studiu dávám opravdu maximum. Ekonomie je můj vysněný obor. Jednou chci být inženýrem jako moji spoluhráči. A že jich je požehnaně! Jenže protože studuju v Budějovicích, budou mi pomáhat kolegové-spoluhráči a zároveň absolventi z jiných měst. Pomoc již přislíbili inženýři z VUT, VŠE, Mendelovy univerzity i Západočeské, i když v posledním případě jde ještě o nepromovaného inženýra. Měli jsme v hledáčku i jednoho neinženýra, ale nakonec jsme se nedohodli, protože prý elektronické převody peněz jen ztěžují práci a něčeho takového on se odmítá účastnit,“ vysvětloval Procházka.

Reálně teď bude rozdělení funkcí následující. Obsah sportovní složky včetně praní rozlišováků a látání sítí na brankách dostal na starosti Jindra. Střihání pásek, podepisování nejen divizních smluv a přestupových papírů má nově v gesci Procházka po poradě s konsiliem inženýrů. „Bavili jsme se o tom, že Petr nestíhal. Teď už se bude moct soustředit na práci, na kterou je jako studovaný pedagog kvalifikovaný. K čemu jinému jsou taky učitelé dobří, že jo. Já budu mít případně k dispozici i klubové právníky, přičemž jeden se na práva teprve hlásí, ale to vůbec nevadí. Takže teď už se žádná chybička stát nemůže,“ zakončil nový manažer.

Nejtěžší na podpisu smlouvy s novým manažerem bylo licitování o penězích. Nakonec ale ukázal, že to není žádný zlatokop. „Návrh na klubové auto a mobil jsme Milošovi smetli ze stolu s tím, že Petr tímto taky nedisponuje a nebylo by to vůči němu fér. Princeznu a půl království k dispozici bohužel nemáme. A tak mu prý postačí, když dostane voucher na bezplatnou konzumaci na kuželně, kde bude mít svou kancelář. Věřím, že i díky tomu bude jeho produktivita opravdu vysoká,“ uvedl na závěr předseda Gernel.

Máme se na co těšit! Ale s Milošem se snad konečně blýská na světlejší zítřky.