Loading color scheme

První velká tréninková změna. Končí Třešť, nahradí ji středeční trénink v městské hale

S blížícím se koncem sezony přichází na řadu i úpravy tréninkového rozpisu. Tou první významnou je zrušení úterních tréninků v Třešti. Nahradí je sdílení městské haly v Dačicích ve středu. Další úpravy budou následovat na konci března. Některé tréninky úplně skončí, jiné se přesunou do venkovních prostor.

Možnost využití chybějícího velkého prostoru pro hru, výrazně levnější hodinová sazba, plné dačické prostory a přijatelnější dojezd pro studující či pracující trenéry nebo hráče v Jihlavě. Takové byly argumenty pro zavedení úterních tréninků pro dorostence, juniory a dospělé v Třešti. S blížícím se koncem sezony a neustále se snižující účastí hráčů však dochází k první významné tréninkové změně. Tato akce se definitivně ruší.

„S ohledem na pandemii koronaviru jsme řešili nutnost rušení třešťských tréninků. Sešlo by se nás na velkém prostoru dohromady zhruba šest. Ve chvíli, kdy k tomu došlo potřetí během dvou měsíců, jsme se rozhodli jednat. Protože jsme však limitováni kapacitou dačické městské haly, museli jsme vymyslet kompromis. Tím bude využití volných prostor při tréninku žákyň. V důsledku bude vyžadovat kvalitní přípravu a samozřejmě ochotu ustoupit. Dočasně v tom ale nevidíme problém,“ konstatoval šéftrenér Petr Jindra.

Úterý tedy definitivně zmizí z naší tréninkové mapy. Středeční tréninky povede trenér juniorů Pavel Stejskal. Účastnit se jich mohou i hráči dospělých družstev, u nichž je tak splněn požadavek na tři tréninky týdně. „Do Třeště moc dospělých nejezdilo. Doufáme, že když budou mít tréninky doslova za barákem, tak bude jejich přítomnost hojnější,“ dodal Jindra.

Změna platí od března, v úterý 1. už tedy trénink v Třešti nebude. Další výrazné obměny zajetého tréninkového plánu lze očekávat na začátku dubna. Minimálně dětské kategorie totiž opustí halové prostory a zamíří na čerstvý vzduch. O úpravách vás budeme včas informovat.