Loading color scheme

Prvních 300 tisíc je nejtěžších, tak spolu pojďme chodit a pomáhat

Určitě znáte přísloví o tom, že jak na Nový rok, tak po celý rok. A protože to s ohledem na nynější epidemiologická opatření nevypadá, že bychom se v lednu podívali do haly, hodláme se aktivně činit jinak. A to hned od prvního dne nového roku 2021. Tentokrát nevyzýváme k pohybu jen florbalisty či registrované sportovce, ale úplně všechny. Co budeme dělat? Chodit! 

Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb pro člověka. Praktikovat ji lze prakticky v každém věku (pomineme-li miminka do jednoho roku, která to ještě neumí, případně seniory upoutané na lůžko) a naprosto kdekoli. Navíc je pro mnoho lidí snesitelnějším pohybem než například běh. To vše jsou faktory, které nám hrají do karet.

O co tentokrát půjde? Pravidla jsou jednoduchá. Jistě už jste slyšeli o pravidlu 10 tisíc kroků denně. Nebudeme se s vámi rozhodně přít o tom, jestli je tato hodnota zdravotně nejvýhodnější. Jisté ale je, že svědčí o dostatečné pohybové aktivitě, díky níž se dostanete do lepší kondice, rozproudíte krev v žilách, posílíte svaly a ještě pomůžete imunitě díky pobytu na čerstvém vzduchu. O to nám přesně jde.

V jedné nejmenované a nesmírně otravné internetové reklamě slyšíte o finanční částce, jejíž získání dá největší úsilí. A pak už to prý jde relativně samo. My se tohoto přesně hodláme chytit. Když si totiž na pravidelný pohyb zvyknete, bude ho vaše tělo vyžadovat. A tak máte vlastně vyhráno. Prvních 300 tisíc pro nás tedy bude nejtěžších.

Jednoduchou matematikou zjistíme, že měsíc leden má 31 dnů (a my 1 zanedbáme, protože o výzvě víte až 1. odpoledne). Když 30 dnů vynásobíme 10 tisíci, vyjde nám částka 300 000 kroků za měsíc. To bude náš cíl. Abyste věděli, kolik to je v kilometrech (což bude vyžadovat aplikace Epp), vynásobte si hodnotu 0,75 metry (průměrný lidský krok) a dostaneme se na 225 000 metrů, tedy 225 kilometrů.

Protože jsme se ale rozhodli, že chceme vlastním pohybem pomáhat nejen sobě, ale i druhým, budeme tak činit s pomocí aplikace EPP Pomáhej Pohybem. Co to znamená? Když si ji stáhnete do mobilního telefonu a zadáte základní údaje, jste prakticky hotoví. V sekci Podporované projekty si vyberete, který z projektů se vám líbí a chcete na něj svým pohybem přispět – následně pak za vaší chůzi dostanete body. A ty poputují v podobě financí na vámi vybraný projekt, kam je pošle firma ČEZ.

V Prioritě měření si nastavte vzdálenost 225 kilometrů. A pak už se jen budeme těšit na to, jak se s námi budete dělit o vaše výkony s označením @florbaldacice buď na instagramu, nebo na facebooku, kde díky tomu budeme moct vaše výkony přesdílet. Nejde o rychlost, jde o pravidelnost pohybu.  

DŮLEŽITÉ: JE TŘEBA ZAPNOUT APLIKACI VŽDY, KDYŽ VYRÁŽÍTE VEN. BEZ TOHO BY SE VÁM KILOMETRY NEPOČÍTALY!