Loading color scheme

Rezerva: Hlavně se bavit florbalem a mít pohodu v týmu

Spojnice mládežnických kategorií a seniorského florbalu. Ale také příležitost k hraní pro méně ambiciózní hráče. Přesně takový je význam mužského B-týmu, díky němuž může hrát ligové duely opravdu každý. Druhou sezonu po sobě byl přihlášený do Ligy Vysočiny. A po trochu rozpačité předchozí sezoně tentokrát bodoval. Propojení dvou klubových světů se však „béčku“ zatím zcela nedaří.

Jižní Čechy, nebo Vysočina? Těžká dilema obyvatele Dačic. A řešit ho museli také členové mužského B-týmu. Rezervní družina totiž tradičně hrávala Jihočeskou ligu. Ovšem šílené výjezdy značně znesnadňovaly fungování týmu. A tak díky vstřícnosti ligové komise Regionu V mohli hrát dačičtí muži už podruhé za sebou na Vysočině. Po nepříliš povedené pouze dvouturnajové předkovidové premiéře se jim tentokrát dařilo o poznání lépe.

„Vzhledem k tomu, že mužskému béčku nenáleží úplně největší pozornost, tak hlavním cílem je nedávat si nějaké cíle,“ uvedl vedoucí družstva Tomáš Píza. Jako by snad trochu naznačil, že agenda rezervy je stále tak trochu neznámá a neuchopená. Primárně by totiž záložní tým měl sloužit jako spojnice mládežnického a dospělého florbalu. Což jsou často opravdu dva jiné světy. Hra nahoru dolů, na niž jsou zvyklí junioři, se najedou mění v tvrdou a taktickou bitvu o každý metr palubovky.

„Budeme rádi, když zdravé jádro „béčka“ budou moct doplnit na zápasy borci z „áčka“, abychom měli celé dvě pětky. Samozřejmě by se ale měli zajímat hlavně mladí z řad juniorů, kteří se mohou otrkat v dospěláckém florbale a svou rychlostí a dravostí potrápit zkušené borce soupeřů. I ti jsou rozhodně vítáni!“ lanařil mladé naděje vedoucí týmu. V nadcházející sezoně už tato nabídka platí také pro kluky ročníků narození 2005.

Je ale jasné, že po relativně úspěšném ročníku na Vysočině, kde parta kolem trenéra Bílého pokračuje i tentokrát, budou chtít kluci navázat minimálně na stejné umístění ve středu tabulky. „Samozřejmě chceme vyhrávat. Jak jsem ale zmiňoval v úvodu, primární cílem je z mého pohledu něco jiného. Hlavně se totiž chceme bavit florbalem a mít pohodu v týmu,“ zakončil Píza.

Nejdůležitějším úkolem teď bude udržení stávající party, již doplní mladí dravci.