Loading color scheme

Rodinný turnaj v novém formátu. Hrálo se FOR RESULT i FOR FUN

V minulém roce jsme jen smutně v televizi a na internetu sledovali rekordní čísla spojená s koronavirem. Zároveň jsme doufali, že se zase brzy budeme moct sejít jako dřív. V roce 2021 už to na Vánoce vyšlo. Sice kvůli vládním opatřením v ne úplně kompletním složení, rozhodně ale s dobrou náladou. A taky s novým herním formátem vánočního rodinného turnaje.

FOR RESULT neboli na výsledek. A FOR FUN neboli pro zábavu. Tak se jmenovaly dvě kategorie, do nichž byl poprvé v historii rozdělen vánoční turnaj pro rodiny. Důvody pro toto rozdělení byly jasné – každý měl mít možnost hrát, jak si přeje. „V minulosti jsme řešili, jaký formát udělat. Varianta kompletně spojeného turnaje nebyla dobrá, protože zatímco někteří se přišli opravdu pobavit, jiní to brali až moc vážně. A když se pak tyhle dva názorové proudy setkaly na hřišti, nepřinášelo to správné ovoce. Předloni jsme zase zkusili oddělit rodiče a děti. Což sice už bylo lepší, viditelně to ale zaskočilo řadu rodičů, kteří si chtěli s dětmi zahrát. A tak jsme se inspirovali v Liberci a vymysleli takový hybridní model,“ vysvětloval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Do výkonnostní kategorie, kde se počítalo i skóre, se přihlásila celkem tři družstva. A tak si to rozdala modelem dvakrát každý s každým. Duelům nechyběl náboj ani kvalita. Bylo vidět, že to přihlášení berou opravdu prestižně a chtějí rozhodně zvítězit.

„Zábavná“ kategorie reprezentovala původní myšlenku tohoto turnaje. Tedy spojení rodičů a dětí, a to při zohlednění jejich věkových, kvalitativních a vývojových rozdílů. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se zúčastnili. A zvlášť pak všem těm, kteří hráli kategorii FOR FUN. Měli jsme zprvu obavy, aby to někdo nebral až moc vážně. Naštěstí si to všichni užívali přesně ve stylu vánoční pohody. A tak k žádné kontroverzní situaci nedošlo,“ doplňoval Jindra.

Nechybělo ani tradiční občerstvení, které sloužilo jako vstupné ze strany rodičů. Novinkou pak byly dotazníky pro rodiče, které mají pomoct klubu do budoucna. „Jak jsem avizoval při vyhlášení, garantuji rodičům, že se informace nedostanou nikam ven. Slouží pouze nám trenérům jako zpětná vazba toho, čeho si na nás lidé váží, co by naopak chtěli změnit. A pak také mají ještě víc propojit naši komunitu. Zde jsme se pro změnu inspirovali v Děčíně, kde funguje spojení rodičů a klubu perfektně. Třeba se nám teď díky tomuto kroku podaří získat nové trenéry, asistenty či jiné pomocníky,“ zakončil šéftrenér.

Všichni účastníci turnaj přežili ve zdraví a s úsměvem na rtech. A tak se už teď těšíme na další podobné akce ve zbytku letošní sezony. Snad nám je koronavirus nepřekazí. Zároveň také budeme vděční, pokud nám i ti, kdož se turnaje nezúčastnili, vyplní dotazník a pomohou tak ještě víc stmelit náš klub.