Loading color scheme

Rok 2020 startuje stylově. Muži se připravují na derby, žáky čeká mezinárodní turnaj v Praze

Hned šestice družstev o prvním víkendu roku 2020 nastoupí na florbalové palubovky v dresu dačického Centropenu. Největší pozornost se bude tentokrát upínat na žákovský mix, jež se po delší době představí na mezinárodním turnaji v Praze. Muže čeká atraktivní dohrávka – v derby přivítají (ne)oblíbenou Litomyšl.

Prague floorball cup zatím ještě nedosahuje takové prestiže jako letní Prague games, i tak se ale žáci nesmírně těší. Po dlouhé době totiž dačické mládežnické družstvo poměří síly s nejlepšími českými celky i týmy ze zahraničí. „Všichni se hrozně těšíme. Tenhle turnaj bude hlavně o velkém množství nasbíraných zkušeností a hromadě zážitků. Jedeme bojovat, ale chceme si to také užít,“ komentoval nadšeně hlavní trenér Miloš Procházka.

Na dačické borce čekají ve skupině florbalisté Snipers Bratislava, Hattricku Brno a pražského mixu Floorball Team Group, pod nímž se ukrývá Chodov, Start a Mukařov. „Máme velmi těžkou skupinu. Ale o to větší je to pro nás výzva. Jedeme se poprat o co nejlepší výsledek,“ doplnil asistent trenéra Radek Kubeš, další člen výpravy.

Zraky fanoušků se v sobotu budou upínat také k litomyšlské palubovce. Na hřišti (ne)oblíbeného „Liťáčku“ se představí v 16 hodin mužský A-tým. „Přestože se to tak na první pohled nemusí jevit, vzájemné historická rivalita dělá z tohoto utkání derby. S Litomyšlí si nikdy nic nedáme zadarmo. Navíc na tuhle východočeskou půdu nemáme úplně dobré vzpomínky, čili je nejvyšší čas tohle změnit,“ burcoval trenér A-týmu David Černý.

Krom mužů se představí v akci také junioři, jež cestují do Havlíčkova Brodu, mužská rezerva, na kterou čekají soupeři v Českých Budějovicích na hale Startnet, „pětkoví“ mladší žáci, kteří se projedou přes celou Vysočinu až do Bystřice nad Pernštejnem. A zapomenout nesmíme ani na domácí turnaj elévů v městské sportovní hale.

Muži A, Divize D – 4. 1. - SH Litomyšl - 16.00 Florbal Litomyšl

Muži B, Jihočeská liga mužů – 4. 1., SH Starnet ČB – 9.00 SKP České Budějovice, 13.00 FA České Budějovice B

Junioři, 2. liga juniorů, sk. 5 Vysočina – 5. 1., SH Jiskra HB – 9.00 H. Brod, 13.00 Světlá n/S

Mladší žáci 5+1,Liga Vysočiny mladších žák – 5. 1., SH Bystřice n/P – 11.00 Florbal Telč, 13.15 Světlá n/S, 15.30 ASK Bystřice n/P Zubři

Elévové, Liga Vysočiny elévů – 5. 1., MSH Dačice – Snipers Třebíč, Spartak Pelhřimov, Orel Kněžice, Spartak Pelhřimov – bílí

Žáci B15, Prague Floorball Cup – 3. až 5. 1., pražské sportovní haly

3. 1., 12.20 – SH Královské Vinohrady – FBŠ Hattrick Brno

3. 1., 16.20 – SH TJ JM Chodov – Floorball Team Group

4. 1., 8.00 – SH Jižní Město – Snipers Bratislava

Dále dle umístění ve skupině a losu play-off pavouka.