Loading color scheme

Schůzka zahájí florbalový supervíkend. Netradičně v pondělí ho uzavřou starší žáci

Připadala vám florbalová pauza už neskutečně dlouhá? Jeden zápas za víkend vás dosud příliš neuspokojoval? Pak vězte, že tento týden bude všechno jinak. Dačický florbal vyšle do bojů hned šestici družstev. Ta se průběžně od soboty do pondělí představí napříč celou Vysočinou. Ještě předtím bude pro rodiče připravena velká předsezonní schůzce v Katolickém domě.

 

Muži v elitní i rezervní podobě, ženy, junioři, starší žáci. To vše jsou kategorie, jež se během nadcházejícího víkendu předvedou v plné polní na florbalových kolbištích. Extrémně nabitá bude hlavně sobota. Ženy ji zahájí na palubovce ve Světlé nad Sázavou, kde vyzvou Pelhřimov a „eskájihlavsko“-žďárský mix. Ve stejnou dobu se starší žáci s označením PINK předvedou v Jihlavě, kde vyzvou Bystřici nad Pernštejnem, Kněžice a domácí lvíčata. To vše navíc poprvé v historii, dosud totiž vždy hráli jihočeské soutěže. No a junioři mezitím budou pořádat „doma“ v Třešti, kde vyzvou SK Jihlava Žďár nad Sázavou.

Nejsledovanější pak bude večerní mužský duel proti Blansku. Ten se odehraje tradičně v novém domácím prostředí v Dolní Cerekvi. „Čeká nás nesmírně kvalitní soupeř. Blansko je sice nováčkem, ale je v tabulce první, když ve dvou zápasech dvakrát vyhrálo a vstřelilo úctyhodných 25 gólů. To budí ohromný respekt. My se ale soupeře nebojíme, naopak chceme ukázat, že naše ambice na znovudobytí příček play-up nejsou jen snem. Navíc se chceme dostat zpět na vítěznou vlnu po nepodařeném utkání v Litomyšli,“ uvedl trenér A-týmu David Černý.

Poněkud volněji pak bude v neděli. To se na hřišti představí dačická rezerva, která tentokrát odcestuje směr krásná hala ve Světlé nad Sázavou, která byla naším dočasným domovem během letních soustředění. Korunu všemu pak nasadí sváteční pondělí, během něhož se do akce dostane i BLACK tým starších žáků. A nepojedou nikam jinam než do Světlé nad Sázavou. „Moc se na zápas těšíme. Zaprvé proto, že se vrátíme na místo činu z léta, které jsme si zamilovali. A pak také proto, že se opět dostaneme do soutěžního rytmu. Věřím, že předvedeme aktivní hru a budeme soupeře nepříjemně kousat od začátku do konce,“ dodal trenér starších žáků Radek Kubeš.

Tomu všemu ještě bude předcházet velká předsezonní schůzka pro rodiče. Ta startuje v pátek 25. září v 18.45 v Katolickém domě. Zváni jsou všichni rodiče našich mládežníků, a to od přípravky po juniory. Plánovaný konec je ve 20 hodin. Účast dobrovolně povinná.

 

Program na víkend 26. až (mimořádně) 28. 9.

Muži A - Divize D - 26. 9., SH Dolní Cerekev - 18.00 Atlas Blansko

Muži B - Liga Vysočiny mužů - 27. 9., SH Světlá n/S - 10.30 Orel NMNM, 15.00 Juvenis Přibyslav

Ženy - 2. liga žen, skupina 5 - 26. 9., SH Světlá n/S - 11.30 SK Jihlava B-Žďár n/S, 13.00 Spartak Pelhřimov

Junioři - 2. liga juniorů, skupina 5 Vysočina - 26. 9., SH Třešť - 9.00 SK Jihlava, 14.00 Žďár n/S

Starší žáci PINK - Liga starších žáků, skupina Vysočina - 26. 9., SH SK Jihlava - 9.50 Bystřice n/P Zubři, 11.00 Orel Kněžice, 13.50 SK Jihlava lvíčata

Staší žáci BLACK - Liga starších žáků, skupina Vysočina - 28. 9., SH Světlá n/S - 10.50 Florbal Telč, 12.00 Pacovští Honzíci, 14.50 Sklo Bohemia Světlá n/S