Loading color scheme

Soustředění se Žďárem se vydařilo. Akce nám mnohé ukázala, pochvaloval si Kubeš

Dilema. Přesně toto slovo asi nejlépe vystihovalo organizační pochybnosti týkající se letního soustředění mládeže v roce 2021. Po zvažování mnoha variant nakonec padla volba na velkou společnou akci se Žďárem nad Sázavou. A ta se ukázala jako trefa do černého. Menší počet dačických hráčů najednou nebyl takovým problémem. Ze Světlé nad Sázavou pak všichni účastníci odjížděli nadšení.

Opakovat loňskou oddělenou variantu, nebo spojit kategorie dohromady? Oddělit holky a uspořádat pro ně vlastní akci, nebo je zapojit ke klukům a uzpůsobit adekvátně program soustředění? Vystačit si vlastními silami, nebo požádat o spolupráci některý ze sousedních regionálních klubů? Příliš mnoho otázek na jednu akci. Všechny však nakonec organizační tým dokázal zodpovědět. A zpětně si může říct, že správně.

„Prapůvodně jsme počítali s velkou mládežnickou dačickou akcí. Chtěli jsme zapojit všechny kluky od věku mladších žáků po juniory. Mělo nás být ve Světlé odhadem kolem padesáti. Dvě tréninkové skupiny, čtyři trenéři, dva organizační pracovníci. Jenže člověk míní, život mění. Zájem o soustředění byl bohužel poměrně malý. A tak jsme museli trochu improvizovat. Jenže všechno zlé bylo nakonec pro něco dobré,“ popisoval organizační peripetie šéftrenér Petr Jindra.

Hlavní organizátor si spolu se svými kolegy kladl nejednu otázku týkající se toho, proč do Světlé, ze které byli loni účastníci tak nadšení a která nabízí naprosto famózní zázemí, jelo tak málo lidí. Z Dačic pouze dvacet. A to ještě při původně neplánované účasti čtyř děvčat.

„Řečí čísel máme padesát kluků ve věku od mladších žáků po juniory. K nim teď ještě nově dalších jedenáct děvčat ve věku žákyň a dorostenek. Z 61 lidí jelo pouze dvacet. Nejsme tedy ani na jedné třetině. To mi připadá s ohledem na komplexní servis nabízený na akci a po zkušenostech z předchozích kempů či soustředění jako dost nízké číslo. Co děláme špatně, tím jsme si sami lámali hlavu. Na odpověď jsme ale přijít nedokázali. Budeme rádi, když nám tuto zpětnou vazbu poskytne někdo z těch, kdo na soustředění nejeli,“ smutně konstatoval šéftrenér.

Ani toto všechno ale dojem ze soustředění nezkazilo. Naopak se vše v dobré obrátilo. Spolupráce se Žďárem vyšla na jedničku. „Přiznám se, že jsem se zprvu trochu obával, jak se kluci navzájem přijmou a jestli nebudeme s kolegou Víťou Roseckým až příliš odlišní. Musím ale uznat, že to bylo super. Kluci zkusili něco nového, poznali kamarády z jiného klubu a celkově si myslím, že si akci užili. I nám trenérům přinesla nové poznatky,“ pochvaloval si Šimon Krechler, na soustředění trenér juniorů.

V podobném duchu se vyjadřoval i jeho parťák od žáků Radek Kubeš. „Stanovili jsme si nějaké cíle, co chceme, aby nám soustředění ukázalo. Poznali jsme na něm lídry, kluci si sáhli na fyzické dno, takže předvedli, jak se chovají mimo komfortní zónu. Skvěle taky přijali nováčky v podobě holek, které svou přítomností akci vyloženě oživily. Jsme nadšení,“ dodával Radek Kubeš, hlavní lodivod žákovské kategorie.

Do stejné destinace chtějí jet trenéři i v příštím roce. Prakticky ihned po skončení soustředění tak začínají přípravy na další ročník. Celý organizační tým pak bude rád za připomínky ze strany hráčů či rodičů. Soustředění má být totiž mimo jiné také teambuildingovou akcí. K tomu, aby toto plnilo, je však potřeba účast minimálně většiny.