Loading color scheme

Starším žákům končí „základní část“, junioři hostí lídra z Brodu. Ženy se chystají na malé derby

Pouze tři kategorie se v průběhu tohoto hracího týdne představí na florbalových palubovkách. Z dospělých to budou ženy, mládež pak zastupují junioři a starší žáci. A ve všech případech se najde nějaká zajímavost, která víkend patřičně okoření.

Ženy v první polovině soutěže zářily a reálně bojovaly o první místo. Po přátelském utkání s Thajskem ale přišel zlom a na tým padla pomyslná „deka“. Přestože má hra zajímavé parametry, nedaří se hlavně střelecky. Nyní se ale holky poměří s rezervou SK Jihlava. A punc malého derby může všechno změnit a smůlu prolomit. Zápasy s Jihlavou jsou pro Dačice vždy velmi atraktivní.

„Na další zápasy se samozřejmě těšíme, což se ale nedá říct o maličké hala v Hluboké nad Vltavou, kde zápasy připomínají spíše jakýsi boj než florbal. Věřím však, že se s tím zvládneme vypořádat a budeme pokračovat ve zlepšeném herním projevu z posledního turnaje,“ komentoval trenér žen Lukáš Vacuška.

V akci se předvedou také junioři. „Doma“ v Třešti hostí lídra tabulky z Havlíčkova Brodu a souseda v tabulce Světlou nad Sázavou. Zvlášť s Brodem to bude pikantní, protože minulý týden část kádru vyzvala téhož soupeře v dorostu. A tam se výrazně lépe dařilo klukům ze severní části Kraje Vysočina. Navíc právě parta z města pojmenovaném po novináři K. H. Borovském kraluje druholigové tabulce. O to větší motivaci bude mít družina kolem lídra Jana Morávka.

„Na minulém turnaji se nám konečně podařilo prolomit povánoční herní a výsledkovou mizérii a dokázali jsme naplno bodovat. O tom, zda to byla jen výjimka potvrzující pravidlo, anebo zda se konečně začíná ukazovat potenciál týmu, bude svědčit tento "domácí" turnaj v Třešti. Proti Brodu se chceme vytáhnout, proti Světlé pak potvrdit roli favorita,“ uvedla trenérka juniorů Barbora Kratochvílová.

Do třetice to budou starší žáci. Ti na posledním „domácím“ turnaji v Žirovnici o gól smolně sestoupili z druhého koše. A tak si potřetí v sezoně zahrají koš číslo tři. Tím také zároveň uzavřou pomyslnou základní část. Pak už je bude čekat jen nadstavba. „Úkol pro soběslavský turnaj je jasný – předvádět maximálně aktivní hru a dominovat. Minule jsme měli i trochu smůlu. Tentokrát budeme mít slabší soupeře, o to víc do toho musíme bušit. V žádném případě nesmíme nic podcenit, ani na chvíli polevit. Chceme se totiž připravit na finální nadstavbu. V té budeme hrát se stejnými soupeři. Ovšem na domácí půdě před bouřlivou kulisou,“ vyzýval asistent trenéra Radek Kubeš.

Program víkendu 7. a 8. března

Ženy – 2. liga žen, skupina 5 – SH ZŠ Hluboká n/V – 8. 3., 10.30 Banes Florbal Soběslav, 13.00 SK Jihlava-Žďár n/S B

Junioři – 2. liga juniorů, skupina 5 Vysočina – SH Třešť – 7. 3., 9.00 H. Brod, 14.30 Světlá n/S

Starší žáci – Jihočeská liga starších žáků, 3. koš – SH Soběslav – 8. 3., 9.50 Blatná Divočáci, 11.50 Soběslav, 13.00 Jindřichův Hradec