Loading color scheme

Start nového ročníku se blíží. Jaké změny nás čekají?

Sezonu 2019/2020 ukončil zásah shora. Vyšší moc rozhodla o tom, že jsme nepoznali mistra a že někteří ani nedohráli rozjetý ročník. O to větší teď mají všichni chuť do tvrdé práce. A že nás jí čeká opravdu hodně. Než se ale rozběhne, je třeba si připomenout změny, které se udály v průběhu uplynulých měsíců.

 1. Premiérově dva týmy elévů a stržů
  Silný ročník 2011, který v uplynulém roce válčil v dresu přípravky, se posouvá nahoru. A protože naším cílem je, aby všechny děti hrály co možná nejvíc, bylo třeba přihlásit poprvé v historii dva týmy elévů. Tentýž případ platí v případě starších žáků. Tam se pro změnu dostaly ročníky 2007.
 2. Unikátní názvy týmů
  Abychom rozlišili naše mládežnická družstva v rámci jedné kategorie, bylo třeba vymyslet atraktivní a zároveň důstojné názvy pro oba týmy. Opakovaně zdůrazňované primární nehraní na výsledky tak vygenerovalo u žáků označení PINK a BLACK, které kopíruje klubové barvy. U těch nejmenších pak dělbu na aligátory a loni oblíbené tučňáky. Již tedy žádný „obyčejný“ tým, nyní jsme neobyčejní.
 3. Atak rekordního počtu družstev
  V tuto chvíli jsme na počtu jedenáct přihlášených družstev do soutěžní struktury Českého florbalu. To se ale ještě v průběhu může změnit. Pokud se nám podaří nábor v září, plánujeme přihlášení druhého družstva přípravky. Tím bychom se dostali na historický počet dvanácti družstev. Tolik jich dačický florbal ještě nikdy neměl.
 4. Nové webové stránky klubu
  Po dlouhých letech s nemoderním webem jsme nyní dospěli k další fázi naší klubové evoluce. Na zbrusu nových stránkách nyní naleznete ke stažení veškeré důležité informace včetně formulářů či údajů potřebných pro platbu členských příspěvků.
 5. Navýšení členských příspěvků u vybraných kategorií
  Rok od roku zkvalitňujeme naše služby. Trenéři se vzdělávají, v klubu funguje profesionální šéftrenér a manažer, narůstají počty tréninků a tréninkového vybavení. S tím jsou ale spojené zvyšující se náklady. Ty nám nyní pomůže pokrýt mírné navýšení členských příspěvků. Ty jsou i nadále na velmi nízké úrovni, a to i ve srovnání s regionálními oddíly. Vůbec se nebavíme o srovnání například s družstvy z Prahy či Brna.
 6. Všichni v jednotném designu
  Poprvé v historii odstartujeme ročník v jednotném vybavení. Od dospělých až po ty nejmenší budeme mít k dispozici růžové dresy, které se staly ikonickým symbolem dačického florbalu.
 7. Konec tréninkové skupiny v Kunžaku
  S ohledem na vzrůstající nároky na fungování florbalu přímo v Dačicích jsme řešili otázku dalšího fungování tréninkové skupiny v Kunžaku. Protože ale nechceme nadále podporovat myšlenku fungování v podobě kroužku a chceme vystupovat jednotně jako florbalový či sportovní klub, rozhodli jsme se činnost této skupiny ukončit. Děti z Kunžaku mohou pokračovat jako plnohodnotní členové dačického florbalu přímo v centru dění.
 8. Všichni nově na Vysočině
  Dlouhé a především v zimě velmi neoblíbené výjezdy do Strakonic či Písku jsou minulostí. Na základě rozhodnutí soutěžní komise našeho regionu (Kraj Vysočina a Jihočeský kraj) nám bylo umožněno ve všech kategoriích přesunutí do dojezdově výrazně přijatelnějšího Kraje Vysočina. To znamená cestovní úspory nejen finanční, ale hlavně časové. Jediným družstvem, které se vydá směrem na jih Čech, budou ženy. Ty totiž hrají spojenou jihočesko-vysočinskou soutěž. Vysočinská novinka se týká také mužů B. Ti tak poprvé v historii poměří síly s celky z jiného kraje.
 9. Definitivní konec v „Pragovce“
  Limitující a nevyhovující prostory v Dačicích nás nyní dostihly ve vší „parádě“. Na opravdu domácí palubovce se tak od letošního ročníku představí výhradně kategorie starší žáci a mladší. Patnáctiletí a starší hráči a hráčky už nebudou mít výjimku na dačickou halu SŠTO, známou také jako „Pragovka“. Mužské týmy budou hrát doma v Dolní Cerekvi, ženy, junioři a dorostenci pak v Třešti. Starší žáci se kvůli pořadatelské výhodě v podobě zázemí a skříně s vybavením vrací do městské haly v Dačicích. V ní budou hrát také jejich mladší kolegové.
 10. Trenérské rošády
  Jak už to ve sportovních oddílech bývá, občas je třeba provést pověstná „škatulata“. Nejinak tomu bylo v našem klubu. Beze změn zůstávají kategorie juniorů, starších žáků a přípravky. U mužů se nově jako asistent trenéra představí Pavel Stejskal. U žen pro změnu Radovan Kubek. Dorost povede Miloš Procházka, jemuž bude k ruce Tadeáš Bartoň. Mladších žáků se ujme trio Libor Tůma, Martin Hudínek a vedoucí družstva Libor Budíček. Právě po nich pak přebírá kategorii elévů Petr Jindra, jenž zároveň zůstává šéftrenérem klubu. U dorostenců a juniorů pak bude vypomáhat také Petr Stejskal, držitel licence B.
 11. Konec působení Lenky Záblacké v klubu
  K 30. červnu ukončila svou spolupráci s dačickým klubem naše skvělá a vždy precizní pokladní Lenka Záblacká. Na vlastní žádost také vystoupila z výkonného výboru klubu. V praxi to znamená, že veškeré platební kontakty členů a klubu budou probíhat výhradně bezhotovostně (včetně výplat cestovních příkazů). Potvrzení o úhradě příspěvků a další náležitosti bude vydávat nově Petr Jindra. Na uvolněné místo ve výkonném výboru byla zvolena trenérka juniorů Barbora Kratochvílová. Nezbytný ženský element tak ve vedení zůstane zachován.
 12. Veškeré finanční operace výhradně bezhotovostně
  Doba postupuje kupředu. Stupňující se elektronizace pochopitelně dorazila i do našeho klubu. Od letošní sezony tak úplně všechny finanční operace budou probíhat elektronicky přes účet. Pro ty z vás, kdož si ještě nezřídili svůj účet v bance, zřejmě nadešel pravý čas. Již nebude možná ani výplata cestovních příkazů v hotovostní formě.