Loading color scheme

Startuje florbalový nábor 2020. Co s sebou a na co se připravit?

Jako tradičně na začátku každé sezony sportovní kluby nabírají nové členy do mládežnických kategorií. Nejinak tomu je také u Florbalu Dačice. První náborové tréninky jsou na programu již dnes, tedy v pátek 4. září. Co na trénincích očekávat, co s sebou a čeho se naopak nebát?

Až se v 16.30 otevřou brány městské sportovní haly v Dačicích, vstoupí do nich i řada nováčků a budoucích florbalistů se svými rodiči. Hned na úvod je tedy vhodné si říct pár informací. Tou první je fakt, že na děti nekřičíme. Autoritu si trenér buduje jiným způsobem, ne tím, že po někom huláká. Totéž prosíme i od přítomných rodičů. Svolávání dětí probíhá prostřednictvím zvednuté ruky.

Důležité také je, že své ruce svěřujete licencovaným trenérům se zkušenostmi. Proto jim prosím do jejich práce nemluvte a na své děti nepokřikujte. Nejsme totiž na mistrovství světa. My to s nimi zvládneme. Uvidíte. Hned na začátek je třeba také připomenout, že ačkoli dítě přivedete na trénink florbalového klubu, samotného florbalu děláme u přípravky opravdu minimum. Proč? Chybějící všesportovní průpravu ze škol a lezení po stromech musíme dohnat takto. Navíc nechceme, aby vaše děti měly křivá záda. Vše se dozvíte na velké schůzce pro rodiče.

Nyní se dostáváme k tomu, co s sebou. Nezapomeňte na sportovní oblečení (džíny ani tepláky nejsou vhodné), ideálně tedy tričko a kraťasy. Určitě si vezměte také boty do haly, které mají nebarvící podrážku (případně vám vysvětlíme, jaké ideálně zakoupit). Florbalku vám zapůjčíme, stejně tak ochranné brýle, které mají děti v našem klubu povinné.

Nejdůležitější ale je, abyste přišli v dobré náladě. Ta je totiž příjemně nakažlivá. První trénink pro chlapce začíná 4. září v 16.30, konec bude v 17.30. Navazuje na něj trénink dívek, který startuje v 17.30 a končí v 18.30. Prosíme vás také o to, abyste si u vstupu do haly vydezinfikovali ruce.

Budeme od vás požadovat e-mailovou adresu, proto prosím pokud žádný e-mail nemáte, ještě než přijdete, založte si jej.

Jakékoli dotazy směřujte na trenéry v označených tričkách Florbalu Dačice s iniciály.