Loading color scheme

Startuje „suchej únor“. Florbalové palubovky však na suchu nezůstanou

Čím dál populárnější akce „suchej únor“ dostává významný mediální prostor také v letošním roce. Měsíc bez alkoholu má lidem pomoci s očistou těla a duše. K tomu nám však stejně dobře poslouží i florbal. Toho si tento týden užijí dosyta hned tři kategorie. Dvě elitní a k nim také dorostenci.

Už jen čtyři kola dělí mužský A-tým od konce letošního ročníku. Ten se určitě do historie významným písmem nezapíše. Po dvou úspěšných letech s účastí v play-up tentokrát postupové příčky Černého svěřencům daleko utekly. A protože aktuálně na třetí místo ztrácí devět bodů a na sestupovou desátou příčku mají stejně velký náskok, dá se naoko tvrdit, že už chtějí sezonu vlastně jenom dohrát.

„Tak tomu ale není. Do každého zápasu jdeme s tím, že v něm chceme podat maximální výkon a vyhrát. Nejinak tomu bude v tomto případě, i když už skoro zdánlivě nemáme o co hrát. Hrajeme si o vlastní čest a o možnost herního posunu. Letošní sezonu si pak budeme muset důsledně zanalyzovat a rozhodnout se, co a jak dál. Ne vše totiž fungovalo podle ideálních představ,“ vysvětloval trenér Černý.

Jeho tým jede v sobotu na půdu devátého Pacova. Ten ještě jako jediný ze zbylých celků ještě může vystřídat Okříšky na nechtěné desáté sestupové příčce. „S Pacovem to je vždy atraktivní derby,“ burcoval Černý. V neděli se jeho družina předvede na půdě lídra z Mohelnice. „Domácí“ zápas v Novém Veselí nám s tímto soupeřem nevyšel. Respektive začátek tohoto duelu. Vyhrát na půdě nejlepšího týmu tabulky by bylo víc než příjemné,“ doplnil.

V akci se představí také ženy. Nečeká je vůbec lehká práce. V prvním zápase se střetnou v přímém souboji o druhé místo s domácí Světlou nad Sázavou, ve druhém utkání se jim postaví tým Písku. "Na zápasy se těšíme, pauza byla přece jen dlouhá. Já osobně jsem zvědavý i na novou halu ve Světlé. Věřím, že jí hned při naší první návštěvě kompletně bodově vyloupíme,“ doufal lodivod Lukáš Vacuška.

A další zápasy jsou připraveny také pro dorostence. Ti si zahrají v neděli v Pelhřimově celkem třikrát. „Kluci dobře vědí, jaké jsou naše aktuální cíle. Trošku jsme totiž polevili z hlediska přístupu a nasazení. Teď je nejvyšší čas ukázat, že to byl jen chvilkový výpadek,“ doplnil trenér Petr Jindra.

Zbylé mládežnické týmy mají v tomto týdnu volno.

Program víkendu 1. a 2. 2.

Muži A – Divize D – 1. 2., SH ZŠ Osvobození Pelhřimov – 19.00 Pacovští Honzíci

Muži A – Divize D – 2. 2., MSH Mohelnice – 17.00 – FBC Mohelnice

Ženy – 2. liga žen, sk. 5 – 1. 2., SH Světlá n/S – 9.00 Světlá n/S, 11.30 FBC Písek

Dorost – 2. liga dorostenců, sk. 5 Vysočina – 2. 2. SH ZŠ Osvobození Pelhřimov – 10.30 Světlá n/S, 13.00 Florbal Telč, 17.00 Spartak Pelhřimov