Loading color scheme

Strži se o víkendu „porazili sami“, elévové se bavili. Juniorskou parádu pokazí dohrávka u disciplinárky

S blížícím se koncem sezony postupně finišují i jednotlivé kategorie. Svůj sezonní vrchol za sebou mají starší žáci, kteří se vlastní vinou připravili o možnost zahrát si ještě play-off utkání. Elévové si užili turnaj a v sestavě plné celosezonně nadšených „držáků“ proháněli soupeře. A juniorskou vítěznou parádu pokazí až dohrávka u disciplinární komise.

Trio dačických družstev se o víkendu 2. a 3. dubna představilo na florbalových palubovkách. Pro juniory, kteří se nakonec umístili ve středu ligové tabulky, to byly poslední zápasy sezony. Stejně tak pro starší žáky, již si zahráli nadstavbu o konečné umístění. Jediným, kdo ještě v této sezoně oblékne růžový dres, budou elévové.

Přestože odmala vedeme hráče k tomu, že jediné, co mohou reálně na hřišti ovlivnit, je svůj vlastní výkon, i tak se někdy bohužel stává, že toto nedopadá na úrodnou půdu. Přesně k tomu o víkendu došlo v Hrdějovicích. A starší žáky to dost možná stálo krásnou tečku za sezonou.

„Bohužel jsme na závěrečném turnaji odehráli pouze dva zápasy a nedostali se do playoff. V obou zápasech jsme většinu času podávali dobrý výkon. V prvním zápase jsme se na konci doslova porazili sami, když jsme přestali řešit vlastní hru a soustředili se naprosto neoprávněně na rozhodčí. V druhém zápase jsme snad už nemohli mít větší smůlu. Chtěli jsme si určitě na turnaji zahrát víc zápasů, ale florbal se hraje na góly, ne na šance. Všem hráčům tímto za celou sezonu děkuju,“ hodnotil derniéru svých svěřenců trenér stržů Radek Kubeš.

Naposledy v černo-růžovém se letos předvedli také junioři. Ti se vydali na výlet vlakem do Světlé nad Sázavou. A naštěstí turnaj jen jako výlet nepojali. Ve vyrovnaném prvním utkání nejprve přetlačili v derby rivala z SK Jihlava, jemuž tak vrátili porážku z předchozího měření sil. Výhra je o to cennější, že oba týmy hrály ve velmi silných sestavách, takže i její hodnota je opravdu vypovídající. Již zde totiž nehrály roli nadcházející divizní zápasy mužů.

Kaňkou na celém dni pak byla odveta se Světlou nad Sázavou. Přestože se snažíme s ostatními týmy z regionu udržovat dobré vztahy a se Světlou jsou opravdu nadstandardní, tentokrát přešly osobní spory z duelu do nežádoucí roviny, což bohužel ovlivnilo samotný závěr utkání. „Zápas byl vyhrocený ve všech ohledech. Detaily konkrétní řešené situace jsem popsal ve vyjádření pro disciplinární komisi,“ uvedl kapitán týmu a aktér nežádoucí potyčky Petr Novotný.

S úsměvem na rtech se představili v Pelhřimově také elévové. Ti si užili parádní dopoledne, potrénovali kličky, ukázali, jak moc se od začátku sezony dokázali herně posunout kupředu. A bavili se florbalem. „Bylo to fajn. Dávali jsme góly, hra se nám líbila. A bohužel jsme jednou trefili holku z jiného týmu do oka. Mrzí nás to, ale měla mít brýle,“ komentoval zápasy jeden z účastníků turnaje Matyáš Markoči. A měl pravdu. My brýle máme. A jsme na to hrdí.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS VÍKENDU 2. A 3. DUBNA

Junioři – 2. liga juniorů, skupina Vysočina – SK Jihlava 8:6, Sklo Bohemia Světlá n/S 10:7 

Strži – Jihočeská liga starších žáků, nadstavba O pohár hejtmana JČ kraje – Štíři ČB modří 4:6, TJ Netolice Rafani 1:3