Loading color scheme

Super parta a kvalitní soupeři, shodli se při hodnocení Nisy trenéři

Více než rok museli na svou účast na libereckém turnaji Nisa open čekat dačičtí žáci a dorostenci. Natěšení na ročník 2020 pak jen smutně čelili rozhodnutí, že je turnaj kvůli koronavirové pandemii zrušen. Respektive přesunut. Tentokrát to už ale vyšlo a obě skupiny, doplněné navíc partou kluků ze Žďáru nad Sázavou, bojovaly srdnatě. 

Daleká cesta na sever Čech nebyla zrovna příjemným startem celé akce. Množství vlakových výluk znamenalo zpoždění a nenávaznost vlaků. A tak se z cesty stalo osmihodinové peklo. Po příjezdu ale jako by všechna nervozita a nepříjemná pachuť z kluků spadla. Ve městě pod Ještědem panovala skvělá atmosféra. To potvrdila hned čtvrteční noc, kdy si žáci vinou množství energie protáhli večerku. A tak hned v pátek ráno okusili kvalitu harcovských schodů.

Během prvního dne se nedařilo výsledkově. Herně to ale v případě hlavně dorostenců nebylo vůbec špatné. Vyrovnaná partie s týmem IBK Lopaty, za nějž hráli kluci z Bohemians Praha, i těsná prohra s regionálním sokem z Milevska, nebyly důvodem ke smutnění. Ba naopak. Nad síly našich žáků byli jablonečtí Chuligáni. V sobotu se pak začalo dařit i výsledkově. Žáci v nekompletním složení podlehli IBK Basta Laget z FBC Liberec, následně remizovali s Gorilami Plzeň a chvíli dokonce i přehrávali silné liberecké Panthers. Dorostenci pak brali dva body za remízy s Bystřicí nad Pernštejnem a Orkou Čelákovice. Vše už si sedalo. A vlastně jen systém turnaje, na nějž jsme u žáků doplatili, nás připravil o postup obou kategorií. Když pak v neděli dorost statečně vzdoroval libereckým IBK Wodr, pozdějšímu finalistovi turnaje, všechny účastníky zamrzelo, že se nepodařilo protáhnout turnajové tažení ještě alespoň o jedno kolo. 

"Turnaj splnil svůj účel. Zahráli jsme si proti silným soupeřům, vytvořila se super atmosféra, a to nejen v jedné kategorii, ale napříč celou výpravou. Kluci do toho dali všechno, za což jim můžu jen poděkovat. A taky se nám ukázalo, na čem ještě musíme pracovat. Za mě i za všechny ostatní můžu asi říct, že jsme si to fakt užili. A za rok se vydáme do Brna," usmíval se trenér žáků Radek Kubeš, který naznačil, že o rok později se místo na sever Čech hodlá vypravit spíš na jih Moravy. Doplnil ho i kolega od dorostu Miloš Procházka.

"Super parta, která se podporovala napřič kategoriemi. Kvalitní soupeři, kteří nás velmi dobře prověřili a ukázali nám trochu drsný náhled do reality. Snad nás to donutí o to tvrději makat ve zbytku přípravy. Nicméně jsem si turnaj užil a vím, že kluci taky. Teď jen využít nabyté zkušenosti do sezóny a dalšího rozvoje. Díky všem hráčům za účast a nasazení, které předvedli. Nezapomenu ani na trenérské zastoupení, bylo to skvělé, díky," zakončil lodivod dorostu.

Poděkování patří i kamarádům ze Žďáru, díky nimž byla akce ještě lepší. A snad se někdy podaří něco podobného zopakovat.