Loading color scheme

Supervíkend minulostí. Muži brali s favoritem bod, nejvíc se dařilo stržům BLACK

Hned šestice týmů s dačickým znakem na prsou se představila o uplynulém víkendu na florbalových palubovkách. Největší pozornost byla tradičně poutána k mužskému diviznímu týmu, který vyzval blanenského favorita. Byl z toho nakonec jediný bod. Slušně se dařilo i ostatním účastníkům víkendových bitev. Nejlépe dopadli starší žáci BLACK. Ze Světlé přivezli košový postup.

 

V několika ohledech velmi specifický. Přesně takový byl uplynulý florbalový víkend pro dačická družstva. Junioři pořádali „doma“ v Třešti. Výkonem nenadchli, ani vyloženě nezklamali. Výsledkově však doháněli manko. A to v obou případech až v absolutním závěru zápasů. Proti jihlavskému SK je zachránila pět sekund před koncem tečovaná střela Jana Morávka, která mezi nohama gólmana soupeře prošla až do branky. Ta znamenala alespoň remízu. Následně pak „víko“ vteřinu před koncem proti houževnatým žďárským florbalistům, která přineslo výhru o gól.

Ženy si v úvodu sezony nejprve poradily s neoblíbenými rivalkami z SK Jihlava-Žďáru nad Sázavou B, aby následně podlehly věčným soupeřkám v boji o prvenství v lize a zároveň favoritkám z Pelhřimova. To vše pod dohledem „místních vybraných“ rozhodčích, neboť ti skuteční licencovaní ve Světlé nad Sázavou chyběli. Jednoduše nebyli „na skladě“.

Muži B si zatím zvykají na vyšší a kvalitnější tempo vysočinské ligy. Loni o titul v Jihočeské lize bojující tým zatím dokázal v paralelní soutěži bodovat jen jednou. Tentokrát ve Světlé nad Sázavou se mu to nepodařilo. A to ani proti Přibyslavi, ani proti Novému Městu na Moravě.

O něco veselejší mohli být muži A. Ti „doma“ v Dolní Cerekvi vyzvali dosud neporažené Blansko, černého koně a zřejmě jednoho z favoritů soutěže. Přestože nepodařený začátek nic dobrého nesliboval, nakonec z toho byla parádní a vyrovnaná bitva, již rozhodlo až prodloužení a vítězná branka hostů z jižní Moravy.

„Do zápasu jsme vstupovali s tím, že soupeře příliš neznáme, ale že do soutěže vstoupil výborně. Zároveň jsme chtěli hlavně zrychlit hru, což se nám v Litomyšli nedařilo. Nakonec jsme přesně z toho dostali první a třetí branku. Na druhou stranu od stavu 0:3 jsme tahali za delší konec a nebýt nešťastného vyloučení ve třetí třetině, mohli jsme si odnést tři body. Takhle máme jeden. Nicméně i tak přetrvává dobrý dojem z výkonu,“ okomentoval duel trenér A-týmu David Černý.

Starší žáci PINK především získávají zkušenosti v pátém vysočinském koši. Nejinak tomu bylo tentokrát v Jihlavě. To u starších žáků BLACK jsou ambice o poznání vyšší. Přestože jim do Světlé nad Sázavou nepřijel soupeř z Pacova, dokázali si poradit s domácími i Telčí a vybojovat třetí koš.