Loading color scheme

Těsná mužská prohra s lídrem, starší žáci opět jako „na houpačce“. Ženy v čele ligy!

Zajímavý víkend mají za sebou hráčky a hráči s růžovo-černými dresy. Muži odcestovali v oslabené sestavě na půdu superfavorita z Plzně. Přestože prohráli, mohli odjíždět s hlavou vztyčenou, podali sebevědomý výkon. V dobrém světle se předvedly ženy, které v Jihlavě dokázaly oba duely vyhrát a probojovaly se do čela tabulky. Starší žáci doma úplně nezářili, nakonec ale postupují o koš výš. A vlivem kovidových restrikcí si tentokrát zahrálo jen jedno družstvo elévů.

Plzeňská Slavia zažívá minimálně z výsledkového pohledu sezonu snů. Prohrála dosud jen jednou s Pískem. A z pozice superfavorita vstupovala i do bitvy s Dačicemi. Jenže oslabení Jihočeši tentokrát dokázali zapnout na 120 procent a soupeře potrápit. „Kdybychom před utkáním viděli konečné skóre 5:3, asi bychom se za něj s ohledem na okolnosti a složité skládání sestavy nezlobili. Zvlášť s přihlédnutím na fakt, že Západočeši běžně rozdávají patnáctky. Na druhou stranu s ohledem na průběh duelu nemůžu říct, že bychom za pomoci brejkových situací neměli šanci v Plzni bodovat. Co ale musím zdůraznit, že kluci na hřišti opravdu nechali srdce, bojovali jako lvi. Za to jim patří dík. Rozhodně se tak nemáme za co stydět,“ komentoval trenér mužů David Černý.

Parádní víkend, tedy minimálně z výsledkového pohledu, a posun do čela tabulky mají za sebou ženy. Ty dokázaly v Jihlavě porazit Písek a po týdnu znovu také Jindřichův Hradec. „Odehráli jsme pět dobrých třetin a jednu ne úplně povedenou, nicméně celkově považujeme tento víkend za vydařený. Trošku nás může mrzet produktivita, jelikož jsme neproměnili velké množství šancí. Zasloužené body nás to ale naštěstí nestálo. V neposlední řadě bych chtěl holkám poděkovat za odhodlání a trpělivost, díky čemuž se nám povedlo otočit druhý zápas z nepříznivého stavu 0:3,“ komentoval trenér žen Lukáš Vacuška.

Pokud bychom hleděli na výsledek, respektive následný dopad turnaje, museli bychom hodnotit postup starších žáků do vyššího koše jako úspěch. Jenže pro nás jsou primární trochu jiné cíle. A ty se tentokrát úplně nedařilo plnit. „Jak už se v letošní sezoně stává nemilou tradicí, kvůli karanténám jsme museli odehrát domácí turnaj opět v okleštěné sestavě. Předvedený výkon byl tedy jak na houpačce. Byly chvilky, kdy jsme hráli dobře a vkládali do hry prvky, které máme naučené z tréninku. Byly ale bohužel i momenty, kdy se to zrovna nedařilo. Do budoucna se pokusíme odrazit z těch povedených chvil a navázat na ně jak v tréninku, tak doufám i v dalších zápasech. Musím také poděkovat všem přítomným fanouškům za podporu a za bezproblémový průběh turnaje,“ komentoval trenér žáků Radek Kubeš.

Do Žďáru nad Sázavou se vydali elévové. S ohledem na karanténní opatření však pouze s jedním týmem. Svěřenci trenéra Krechlera si turnaj užili a potrénovali kličky stejně jako v trénincích. Hrát měly také žákyně, ale stejné důvody, které odstavily druhý tým elévů, jim zabránily v cestě do Světlé nad Sázavou. A tak zůstaly doma, stejně jako jejich soupeřky.