Loading color scheme

Úžasná atmosféra a prohloubení spolupráce se Světlou. Mládežníci se ohlíží za soustředěním

Jsou tomu dva týdny, kdy se žákovská výprava vrátila z v pořadí třetího soustředění mládeže v historii klubu. Příjemná tradice ve Světlé nad Sázavou se opakovala i tentokrát. A znovu budou mít účastníci na co vzpomínat. Po loňské spolupráci se Žďárem nad Sázavou u kluků tentokrát došlo ke spojení v dívčí kategorii. Nuzný počet našich dívek doplnila řádná skupinka světelských děvčat. Čili bylo možné udělat dvě tréninkové party – kluky a holky. A nejen na hřišti bylo najednou veseleji. Emoce už opadly, je čas si akci zrekapitulovat.

Soustředění mládeže se stává nedílnou součástí našeho klubového kalendáře. Je sice smutné, že zdaleka ne každý člen družstev, jichž se to týká, toto takhle vnímá, i třetí ročník ale ukázal, že všichni ti, kdož upřednostní jinou prázdninovou kratochvíli, o hodně přichází. „Atmosféra celého soustředění byla úžasná. I proto bych rád poděkoval všem, kdo se soustředění zúčastnili, a zároveň bych chtěl všechny pozvat na příští rok, který bude určitě ještě o maličko lepší,“ hodnotil trenér žáků Radek Kubeš.

Každá tréninková skupina měla i svou pevnou dvojici lodivodů, již doplňovala kondiční trenérka Marta Krechlerová a pomocnice Barbora Šmahelová. Klukům se věnoval trenér starších žáků Radek Kubeš, k ruce mu byl lodivod elévů a jeho bývalý parťák Šimon Krechler. Děvčata si vzal na povel světelský Tomáš Rosecký spolu s končícím šéftrenérem Dačic Petrem Jindrou. „Chtěl bych touto cestou moc poděkovat Tomovi a domácím holkám za parádní spolupráci. Dačických holek bylo pomálu, čili by samotné tréninky nedávaly smysl. Takhle jsme mohli vytvořit výbornou tréninkovou skupinu, která navíc naše hráčky donutila makat na 150 procent, protože najednou byly pod tlakem výkonů kvalitních Světelaček, na což nebyly ze sezony zvyklé. Tohle vystoupení z komfortní zóny je naprosto zásadní pro jejich další kariérní rozvoj,“ vysvětloval Jindra.

Jak tomu na podobných akcích bývá, chybět nemohl ani výlet. Zatímco lasergame slavilo velký úspěch, následná návštěva obřího akvária v Hradci Králové už trošku méně. I tak ale lze celou světelskou akci hodnotit jako povedenou. "Celé soustředění mělo plnit funkci takového teambuildingu. Především nám šlo o předání nějakých vědomostí, což se myslím i díky přednáškám či videorozborům podařilo. Když se dostanu k herním aspektům, opět se nám ale ukázalo, že máme velký problém s přenášením naučených schopností do rychlosti nebo do hry pod tlakem. Základy ovšem kluci mají, na rychlosti a přenesení do hry můžeme pracovat celou sezónu,“ zakončil Kubeš.

Ten bude se stejnými svěřenci pracovat i v sezoně. Dívčí složku si pod svá křídla přebírá nový manažer Lukáš Vacuška.