Loading color scheme

V pátek startují florbalové nábory. Jak moc sezonu ovlivní covid-19?

Soutěžní ročník 2019/2020 ukončil zásah vyšší moci. Pandemie viru covid-19 a s ním spojené uvalení karantény na celé Česko znamenalo přerušení všech sportovních klání, a to včetně florbalových. Nyní se dostáváme do fáze, kdy se akce znovu rozbíhají naplno. Jak bude vypadat úvod letošní sezony a jaká omezení pro nás přinese koronavirus? Nejen to se dozvíte v tomto článku.

Září je jako tradičně spojené s florbalovým náborem. Nejinak tomu bude v této sezoně. Děti do všech kategorií budeme cíleně nabírat v pátky 4. a 11. září, a to vždy od 16.30 do 17.30. Následovat bude novinka v podobě tréninků nového dívčího družstva, a to od 17.30 do 18.30. I zde platí výše uvedené dva termíny. Požádáme vás o důsledné dodržování povinné dezinfekce u vstupu do haly.

Tréninky žákovských a dorostenecko-juniorských kategorií budou probíhat dle operativních možností trenérů kategorií. Ti vás o nich budou s dostatečným předstihem informovat. Čtrnáct dní vás tedy poprosíme o trpělivost a shovívavost kvůli nepravidelnosti.

Od 14. září hodláme najet na standardní tréninkový režim. Kompletní harmonogram dostanete včas k dispozici. Přičemž také letos umožníme trénování se sousední kategorií ve chvíli, kdy vašemu dítěte z nějakého vážného důvodu nevyhovuje čas tréninku jeho kategorie.

Všechny tréninky budou spojeny s dodržováním bezpečnostních opatření. Ta budou zvýšeně platit také na oslavě 15. narozenin klubu, jež se koná v neděli 6. září. Bude probíhat pravidelné dezinfekce vybraných prostor haly (lavičky, kliky). Diváci budou mít za povinnost používání roušek. Učiníme maximum pro to, abychom minimalizovali riziko případného přenosu nákazy covid-19.

Prosíme vás tímto o trpělivost v této nelehké době. Snažíme se dělat maximum pro to, aby omezení pro náš klub byla co nejmenší. Jsou však stanovena pravidla, jež je třeba plně respektovat. Chráníte tím vy sami sebe. A také nás. Moc děkujeme!

Na závěr je třeba dodat, že zatím nebyla vydána nařízení ze strany Českého florbalu o tom, jak by se řešily případné uvalené karantény na týmy. Bedlivě situaci sledujeme a až se dozvíme aktuální informace, předáme je k vám.