Loading color scheme

Vacuškovo pohárové stříbro slouží jako hozená rukavice. Zvednout ji chce čtvero družstev

Stanout jednou bok po boku spoluhráčů při poslechu státní hymny je snem nejednoho sportovce. Trenérovi Lukáši Vacuškovi se tenhle sen splnil. Byť si jeho závěr asi nejspíš představoval trochu jinak, hodil pomyslnou rukavici všem svým klubovým následovníkům. Těmi jsou v Dačicích minimálně o tomto víkendu junioři, elévové a starší žáci. Tři duely jsou v krásném jihočeském městě s nejstarším českým mostem připraveny také pro mužskou rezervu.

Také jste v průběhu týdne sledovali finále Poháru Českého florbalu? Pokud ano, v jeho dívčí části měl své zastoupení i dačický florbal. Na lavičce nakonec stříbrného Ivanti Tigers byl i trenér brankářů a zároveň dačický lodivod žen Lukáš Vacuška. Ten si z Karlových Varů odvezl zážitek a zkušenosti, jež bude moct předávat svým svěřenkyním na rozhraní Vysočiny a jihu Čech. Jménem celého klubu Lukášovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších bojů nejen ve zbytku této sezony!

A ta ještě neskončila ani pro dačická družstva. Juniory čeká „domácí“ turnaj v Třešti, kde vyzvou Přibyslav a v tradičně vyhroceném derby také Pionýrskou skupinu kamarády cest z Okříšek. S oběma soupeři už si parta trenérky Kratochvílové letos dokázala poradit. A po nepřesvědčivých výkonech a výsledcích z posledních turnajů se chce vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Svůj postupový sen o prvním koši si chtějí splnit také starší žáci. Ti to ale teď budou mít o to složitější, že trenérský štáb rozhodl o „ostaršení“ vybraných jedinců do dorostu. A tak budou muset zbylí kluci ještě víc sázet na kompaktnost a bojovnost. „Když se kluci kousnou a budou hrát jako tým, určitě mají na to, aby se o první koš poprali. Znovu ale zdůrazňuji, že pro nás není důležitý výsledek, ten je jen třešničkou. Pro nás je klíčový základ dortu, z nějž ukusujeme. Pokud ho dobře upečeme, třešnička může přibýt. Anebo taky ne,“ uvedl šalamounsky trenér Radek Kubeš, jenž se svou družinou odcestuje do Chotovin u Tábora.

Elévové to tentokrát nemají daleko. Florbalové dopoledne si pojedou užívat do Telče, kde sehrají dvě utkání s JeMoBu, jedno s domácím výběrem a jedno s jihlavským FBŠ. Pomyslná „nová éra“ pak začíná v případě mužů B. Ti začali úzce spolupracovat s juniorským týmem, a tak lze očekávat představení se nových tváří v dresu mužské rezervy. „Nadešel čas ještě víc naše kategorie propojit a pomalu kluky z juniorky zapojovat do mužského florbalu. Tyhle zkušenosti se jim vrátí nejen v juniorech, ale zároveň jim v budoucnu usnadní přestup mezi dospělé,“ vysvětloval trenér David Černý.

Elitní ženský a mužský tým tentokrát nabírá síly a odpočívá před dalšími důležitými souboji.

Program víkendu 25. a 26. ledna

Muži B – Jihočeská liga mužů – 26. 1., SH Oblouková Písek – 10.30 Tábor B, 12.00 J. Hradec B, 15.00 Pásek B

Junioři – 2. liga juniorů, skupina V (Vysočina) – 25. 1., SH Třešť – 9.00 PSKC Okříšky, 14.30 Přibyslav

Starší žáci – Jihočeská liga starších žáků (2. koš) – 26. 1., SH Chotoviny – 9.50 Meťák ČB, 11.00 Český Krumlov, 13.50 Tábor

Elévové – Liga Vysočiny elévů – 26. 1., SH Telč – SK JeMoBu, Telč, FBŠ Jihlava