Loading color scheme

Valná hromada, „strži doma“ a pak vzhůru na ježka!

O nadcházejícím víkendu se sice představí méně kategorií než v týdnu uplynulém, rozhodně ale nebude o florbal nouze. Na hřiště se představí elévové, kteří jedou do Pelhřimova, starší žáci, kteří pořádají „doma“ v Žirovnici. A také elitní mužský tým. Ten zakončí letošní méně zdařilou sezonu ve městě spojeném s ježkem i Ježkem – v Jihlavě. Velkou akcí bude také tradiční florbalová valná hromada.

Známé přísloví říká, že se turnaje či sezony mají zakončovat výhrou. V uplynulých dvou letech se to v play-up o Národní ligu proti silným soupeřům ze severu Moravy nedařilo. Letos bude jedinečná šance toto prolomit. Mužský tým pojede v neděli do Jihlavy na derby a zároveň poslední ligové utkání této sezony. Přestože už papírově ani jednomu z celků o nic nejde, rozhodně nelze tvrdit, že se bude hrát jen o čest.

„Utkání s Jihlavou jsou vždycky nesmírně atraktivní. Věřím, že tomu nebude jinak ani v tomto případě. Nejen že se chceme důstojně rozloučit se sezonou, ale také hodláme znovu dobýt tu specifickou jihlavskou halu,“ burcoval trenér David Černý. Jeho svěřenci už jednou „Beryho“ družinu dokázali těsně přehrát. Vyrovnanou bitvu tak lze očekávat i tentokrát. Zvlášť s ohledem na fakt, že jsou oba týmy tabulkovými sousedy.

Ještě než muži vstoupí do boje, zúčastní se nejen hráči klubové valné hromady. Ta je na programu v sobotu večer a dojde na ní ke zhodnocení uplynulého ročníku. „Podařilo se udělat spoustu dobré práce. Pořád toho ale máme hodně před sebou. Nicméně i tak chci poděkovat za zájem o letošní valnou hromadu. Byl enormní a myslím si, že dačická kuželna asi praskne ve švech,“ komentoval šéftrenér klubu Petr Jindra.

V neděli se pak představí pod jeho vedením starší žáci v rámci druhého koše. „Doma“ v Žirovnici budou chtít znovu zabojovat o postup výš. „Kluci vědí, že když předvedou maximum, na ten vysněný postup mají. Teď bude jen na nás všech je k tomu dokopat,“ doplnil Jindra.

V akci se představí také elévové. Ti odcestují v neděli do Pelhřimova.

Program víkendu 22. a 23. února

Muži A - Divize - SH SK Jihlava - 23. 2., 16.00 SK Jihlava

Starší žáci - Jihočeská liga starších žáků, 2. koš - SH Žirovnice - 23. 2., 9.00 Spartak Kaplice, 11.50 Tábor, 13.50 Meťák ČB

Elévové - Liga Vysočiny elévů - SH ZŠ Osvobození Pelhřimov - 23. 2., PSKC Okříšky-Rudíkov, Pelhřimov, Pelhřimov bílí, FBŠ Jihlava

Klubová valná hromada - 22. února, 19 hodin, Kuželna Dačice (vstup jen na základě předchozího přihlášení)