Loading color scheme

Víkend v mládežnické režii. Představí se „mlži“, dorost a přípravka, situaci komplikují prázdniny

Sezona se pomalu chýlí ke konci, což se týká nejen dospělých, ale i jejich mladších následovníků. Nejstarší členové klubu mají tentokrát volno. V akci se představí čtveřice mládežníků. V sobotu se budou prezentovat mladší žáci v pětkovém provedení a dorostenci, v neděli pak trojkoví „mlži“ a přípravka.

Již jen necelé dva měsíce schází do konce soutěžního ročníku 2019/2020. Utekl poměrně rychle, a to hlavně mužskému „áčku“, jemuž skončila sezona již v polovině února. Ostatní jsou ale zatím stále ve hře. A nejinak tomu bude o nadcházejícím víkendu. Dorostenci během něj jedou do Telče, kde se střetnou s druhým Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou, sousedem v tabulce.

„Není ideální, že v týdnu jarních prázdnin hrajeme ligové utkání. Ale nedá se nic dělat, termínovka je nabitá. V Telči se budeme chtít znovu prezentovat aktivní hrou. Doufejme, že se nám podaří potrápit nesmírně silný Brod, jemuž teď vyšla skvělá a stále ještě žákovská generace. Se Žďárem to byl minule velký boj a přetahovaná, bylo by fajn, kdybychom tentokrát zvládli dominovat,“ komentoval nadcházející víkend trenér dorostu Petr Jindra.

Florbalový víkend je připraven i pro mladší kategorie. „U nás se nic nemění. Neřešíme výsledky, zajímá nás, jak se kluci prezentují. Každým zápasem se chceme posouvat kupředu a aplikovat dovednosti, jež trénujeme na tréninku,“ doplnil trenér žáků Miloš Procházka.

Předposlední zápasový víkend si užije i přípravka. „I zde nás trošku trápí prázdniny a odjezdy na hory. Ale i tak máme dětí dost. A nejvíc mě těší, že uvidíme v akci dalšího svěřence z Kunžaku,“ zakončil Jindra, jinak také lodivod přípravky.

Ostatní kategorie mají tentokrát volno.