Loading color scheme

Víkendový prapor budou držet starší žáci. Nově ponížení do třetího koše

Košový systém výrazně posouvá kvalitu soutěží v Regionu V. Zároveň má ale také své „mouchy“, jež se někdy řeší šalamounsky. Jednou z nich je i garance pořádání. A protože se může stát, že se v jednom koši sejde víc pořadatelů najednou, je třeba je následně rozdělit. Tak tomu bylo tentokrát v našem případě. Žákovská parta sice nesestoupila, v Hrdějovicích ale bude hrát o koš níž.

Ve vyrovnané bitvě s Českým Krumlovem na posledním turnaji sice dačické naděje dokázaly zvítězit a udržet druhý koš, ten si ale o nadcházejícím víkendu nezahrají. Jelikož se ve druhém koši nakupilo více možných pořadatelů, bylo nutné někoho „ponížit“. Volba padla kvůli umístění právě na Dačice.

„Naši žáci skončili třetí, takže druhý koš udrželi. To pro nás znamená, že by se po tomto turnaji měli automaticky vrátit zpět ze třetího koše. A to bez ohledu na výsledek. Jak ale opakujeme celou sezonu, zvlášť žákovské kategorie považujeme primárně za maximálně rozvojové. Čili neřešíme výsledky, řešíme předváděnou hru. Nejinak tomu bude tentokrát, i když budeme mít papírově slabší soupeře,“ vysvětloval šéftrenér klubu Petr Jindra.

Žáci vyzvou v hrdějovické hale minule poražené Rytíře z Českého Krumlova. Cestu jim zkříží také Netolice, jež jsme dokázali na úvod ligového ročníku porazit. A rezervní tým českobudějovických Štírů. S tím si naděje zahrají úplně poprvé. Elitnímu týmu z jihočeské metropole podlehli doma 2:5, s rezervou to bude premiéra.

„Vybrané „dojezdové“ hráče ročníku 2005 jsme už cíleně ostaršili. Teď si to tedy musí vybojovat zbytek party spolu s posilami z mladších žáků. Věřím, že se kluci na hřišti poperou o každý míček a předvedou takovou hru, jakou si přejeme. Aktivní, plnou napadání, hladu po míčku a radosti ze hry,“ dodal Jindra.

Jiný výběr reprezentující „Cenťák“ tento víkend nenastoupí.

Program víkendu 8. a 9. února

Jihočeská liga starších žáků, 3. koš – neděle 9. 2., SH Hrdějovice – 9.50 Rytíři Č. Krumlov, 11.10 Netolice Rafani, 14.00 Štíři České Budějovice modří