Loading color scheme

Všichni „dospěláci“ o víkendu v akci. Strže čeká poprvé druhý koš, elévové pořádají

Hned trio dospělých družstev, tedy konkrétně obrození muži A, solidně rozehraní muži B a dočasné lídryně 2. ligy žen, se o víkendu představí na florbalových kolbištích. Zajímavé ligové duely čekají i na další kategorie. Junioři mají tentokrát lehčí los a možnost hrát v plné sestavě, starší žáci se poprvé představí ve druhém koši. Elévové doma pořádají. A žákyně se jedou učit do Jihlavy.

Nabitý florbalový víkend je před námi. Největší pozornost bude tradičně upnutá k A-týmu. Ten se konečně vyhrabal z výsledkové mizérie a zase dělá na hřišti fanouškům radost. Tentokrát na své palubovce v Dolní Cerekvi Černého ovečky vyzvou Honzíky z Pacova. „Od zápasu čekáme, že potvrdíme stávající formu. Nicméně i Pacov vykazuje zlepšenou hru, a to především v defenzivě. S ohledem na tabulkové postavení lze asi říct, že to je jedna z mála příležitostí soupeře na zisk bodů, jistě lze tedy očekávat napínavé utkání, které doufám zvládneme a vyhrajeme,“ komentoval duel s regionálním rivalem lodivod mužů.

B-týmu patří průběžná třetí pozice na Vysočině. Tentokrát přivítá Žďár C, jenž se nachází o jedno místo v tabulce níže, a také poslední Telč. S tou jsou duely vždy vypjaté a punc derby tomu ještě nahrává. Na žďárských Bouchalkách tedy nebude o zábavu nouze.

Junioři cestují do Třebíče, kde chtějí oplatit porážku Okříškám a taktéž v derby přejet poslední Telč, která je aktuálně bez bodu. Nejdelší výjezd čeká na ženy. Ještě nedávno lídryně druhé ligy vyrazí až do dalekého Písku, kde poměří síly s domácí družinou a tradičním rivalem z Jindřichova Hradce. Šestibodový import by tak nemusel být nereálný.

Stejný bodový příděl by zachránil ve druhém koši starší žáky. Ti se poprvé v sezoně představí ve druhém koši. Nejprve vyzvou Rafany z Netolic, s nimiž se jim letos příliš nedařilo, následně českobudějovický Meťák a turnaj završí proti zeleným Štírům z krajské metropole. Krom snahy o udržení koše chtějí Kubešovi svěřenci především aplikovat další trénované prvky do zápasové reality.

O to se budou jistě snažit i elévové na domácím turnaji. Ti budou přechody 1-1 a kličky trénovat v dačické městské hale. Poslední kategorií, která zasáhne do ligových bojů, jsou žákyně. Ty se střetnou se Světlou nad Sázavou, domácím SK a Pelhřimovem. Cíl je jasný – sbírat zkušenosti, učit se a zase se posunout o kousíček dál.

 

Program víkendu 11. a 12. prosince

Muži A (Dolní Cerekev) - 11. 12., 18.00 Pacovští Honzíci - https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-303066.htm

Muži B (Žďár n/S) - 12. 12., 9.00 Žďár C, 12.00 Telč

Ženy (Písek) - 11. 12., 10.30 Písek, 14.00 J. Hradec

Junioři (Třebíč) - 12. 12., 9.00 Okříšky, 12.00 Telč

Starší žáci (Netolice) - 12. 12., Netolice, Meťák ČB, Štíři ČB zelení

Elévové (Dačice) - 12. 12., Telč, H. Brod

Žákyně (Jihlava) - 12. 12., Světlá n/S, SK Jihlava, Pelhřimov