Loading color scheme

Vzdělání trenérů je základ, chceme ho významně podporovat i nadále, shodla se členská schůze

Postupný návrat k činnosti umožnil také svolání tradiční členské výroční schůze, která je florbalovým předstupněm valné hromady TJ Centropen. Obvyklé prostory dačické kuželny v pátek 28. května nahradilo venkovní posezení. Změnil se i scénář akce. Letošní ročník byl méně „škrobený“. Účastníci kladně hodnotili i možnost probrat řadu věcí s předsedou klubu.

Popisovat činnost jednotlivých kategorií v uplynulém roce by postrádalo smysl s ohledem na nízký počet odehraných soutěžních utkání. A tak se náplň členské schůze, respektive její úvodní oficiální část změnila spíše na popis toho, co se v době kovidové podařilo udělat. Nebylo toho vůbec málo. Klub dotáhl řadu administrativních úkonů, a to nejen těch ve směru k Českému florbalu. Mimo jiné se podařilo udělat kompletní inventuru klubového vybavení, nastavit další vnitřní procesy. Či zapojit nové trenéry. Právě k nim směřovala i důležitá poznámka předsedy klubu.

„Je mi ctí říct, že jsme jako klub umožnili další trenérský rozvoj pro dvojici Pavel Stejskal a Miloš Procházka. Už nyní patříme se třemi trenéry s B licencí k tomu nejlepšímu, co Jihočeský kraj nabízí. Pokud to kluci zvládnou dodělat, a já věřím, že motivaci a předpoklady k tomu mají, pak bychom se stali regionální jedničkou z pohledu vzdělání trenérů. Byli bychom, co se „béček“ týček“ nejlepší z jihočesko-vysočinského regionu V,“ uvedl Pavel Gellner.

Trenérské vzdělávání jako priorita bylo odsouhlaseno i ostatními účastníky akce. Právě díky němu se v posledních letech daří zkvalitňovat práci s mládeží a konečně zase po dlouhé době posouvat mladé naděje do dospělého A-týmu mužů. V brzké době snad toto bude možné i v případě ženské složky.

Řeč se točila nejen kolem trenérů, ale i dalších témat. Živelnou diskuzi přinesla otázka nově řešených klubových souprav. Manažer klubu také prezentoval aktuální situaci kolem rekonstrukce sportovní haly. „Chtěl bych touto cestou poprosit o pozitivní atmosféru a víru, že už to po tolika letech celé konečně vyjde. Díky skvělé práci a součinnosti projektanta pana Žáka, SŠTO, Jihočeského kraje a města Dačic v posledních dvou měsících se podařilo dotáhnout dlouho připravované podání žádosti o dotaci z Národní sportovní agentury. Již disponujeme všemi potřebnými povoleními ke stavbě. Teď už jen doufat, že to vyjde. Celé jsme to stihli doslova za vteřinu dvanáct,“ přibližoval situaci Petr Jindra.

Zajímavé návrhy pro výkonný výbor vzešly i v oblasti úprav členských příspěvků. Závěrečnou diskuzi pak řada členů využila k dotazům na předsedu klubu. A namísto tradičních řízků byly pro účastníky připraveny klobásy.

Oficiální zápis z členské schůze naleznete na webových stránkách v sekci Klub, a to pod odkazem Vedení klubu, zápisy z jednání s názvem Zápis z ČS z 28. 5. 2021.