Loading color scheme

Ženy krok od splnění snu. Žákyním se tentokrát příliš nedařilo

Již jen jeden, ale také dost možná nejtěžší krok čeká na dačické ženy. Ty se s dalšími krůčky postupové výzvy popasovaly na výbornou a z Jindřichova Hradce přivezly tolik potřebných šest bodů. To žákyním se v Jihlavě tentokrát příliš nedařilo. V nadsázce řečeno si „tahaly sirky“ o post brankářky. To se pak negativně projevilo na výkonu i herním představení.

V ideálním případě se má vždy končit pozitivně. Věřme, že tomu tak bude i v případě dačických žen, které jsou již jediný krůček od vytouženého postupu do druhé nejvyšší soutěže. A protože chceme pozitivně zakončit i tento víkendový souhrn, začneme nejprve žákyněmi. Ty se v neděli představily v Jihlavě. Nutno dodat, že jejich výkon byl ovlivněn mimo jiné okolnostmi spojenými s tréninkem krajské reprezentace Jihočeského kraje.

„S ohledem na odpolední trénink krajské reprezentace v Soběslavi a nutnost pošetřit kolena gólmanky jsme tentokrát nenechali chytat Vendy Brtníkovou. Protože nám mezitím domluvená brankářka onemocněla, holky si musely v nadsázce řečeno „tahat sirky“. Asi si umíte představit, jak velká byla následně jejich ochota do brány zakleknout,“ začal hodnocení jihlavského turnaje trenér Petr Jindra.

Duel se Světlou začaly holky výborně. Ve vysokém tempu, hrající přesně tak, jak si realizační tým i ony samy představovaly. „Přiznám se, že mě hrozně sžírá skóre na tabuli. Pokud chceme mluvit o rozvojových soutěžích, pak je prostě nesmysl dávat na tabuli výsledek. Vím, že jsou si hráčky vědomy toho, že vedou nebo prohrávají. Ale já nechci řešit, jestli je to o dvě nebo tři branky. Chci, aby se holky koncentrovaly na výkon a na to, co mají předvádět na hřišti. Na aktivitu, kličky, neodpalování míčků, dostupování soupeřek, důraz. Bohužel ve chvíli, kdy zjistily, že nevyhrajou, od tohoto úplně upustily. A tak to v dalších zápasech byla spíš univerzální hnědá omáčka než vyladěná svíčková,“ smutnil Jindra.

Ve druhém zápase se lze bavit čistě o přítomnosti na hřišti, nic jiného jsme totiž nepředvedli. Třetí duel už byl lepší, pořád byl ale na míle vzdálen představení z prvního zápasu proti Světlé.

To ženy se opět předvedly ve velmi pozitivním světle. Do Jindřichova Hradce odcestovaly s tím, že když to zvládnou, už budou opravdu hrozně moc blízko. A přesně do tohoto stavu se chtěly dostat. Citace trenéra Lukáše Vacušky je doslovná, a to i se zaslanými smajlíky.

„Jedeme dál!🙂 Další hrací víkend, další plný bodový zisk, navíc velmi dobrý výkon. První zápas dle mého názoru nabídl nadstandardní florbal s šancemi na obou stranách. Holky daly do zápasu maximum, užily si ho a odměnou jim bylo další vítězství. V derby proti domácímu Hradci jsme si sice neodpustili menší výpadky, ale většinu zápasu jsme byli lepší a po zásluze vyhráli i třetí derby letošní sezony. 😁🙂 Radost mám hlavně z herního projevu, který se od posledního turnaje výrazně zlepšil. 😊 A samozřejmě i z bodů a z dalšího kroku k našemu snu, který se zdá být čím dál reálnější. Poslední krok však bývá ten nejtěžší. My se ho samozřejmě budeme snažit udělat hned příští zápas, na který si ovšem počkáme až do Velikonoc. Do té doby budeme pilně trénovat a udržovat skvělou náladu v týmu. 😊🥰“

Ženy si dokázaly poradit jak s rezervou jihlavského SK, tak s domácími. A tak je postupová matematika jasná. Do konce ligového ročníku zbývá odehrát čtyři duely. V osudí je maximálně 12 bodů. Aktuální náskok na druhé SK Jihlava B činí 11 bodů. Do karet navíc Vacuškovým svěřenkyním hraje fakt, že mají lepší vzájemný zápas s Jihlavou. Pokud tedy ze čtyř duelů získají alespoň jeden bod za remízu, respektive prohru na nájezdy, mohou slavit.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS VÍKENDU 26. A 27. BŘEZNA

Ženy - 2. liga žen, skupina V - SK Jihlava-Žďár nad Sázavou B 4:2 ONLAJN, Slovan Jindřichův Hradec 7:4 ONLAJN