Loading color scheme

Ženy po brněnském neúspěchu senzačně loupily ve Znojmě

Dačické ženy čerpají další a další zkušenosti v 1. lize žen a poznávají její náročnost ve všech ohledech. Výsledky pak připomínají jízdu na horské dráze. Naposledy jsme informovali o jejich triumfu ve Rtyni v Podkrkonošší. Jenže tento dílčí úspěch byl zaplacen několika zraněními a když se k tomu přidají nemoci, pracovní, školní a jiné neodkladné záležitosti, jel tým do Brna tak tak v minimálním počtu. Chuť si však holky spravily hned v dalším zápase, kdy ve státní svátek dokonale zaskočily silné Znojmo. A že to bylo pořádné drama.

 Jak již bylo zmíněno v úvodu, z různých příčin cestoval tým dačických žen do Brna ve velmi okleštěné sestavě. V sobotu ho navíc čekaly exextraligové Židenice. Zápas měl jasného favorita a domácí tým tuto roli potvrzoval od prvních minut. Náš tým střídla dobré pasáže s těmi méně povedenými, ze kterých ovšem židenické dračice težily. Ke konci utkání tak na výsledkové tabuli svítilo vysoké skóre 16:1. To však nebyla jediná nepříjemnost, která náš tým potkala. V závěru zápasu se zranila jediná střelkyně tohoto utkání, Denisa Kolářová, a také brankářka, Katka Pospíchalová. Závěr zápas tak nabídl hodně netypický obrázek, kdy jeden tým dohrával poslední tři minuty v šesti hráčkách v poli bez gólmanky a ani jeden z týmů se nesnažil vystřelit na branku. V dané situaci asi logické rešení a tímto děkujeme židenickému trenérovi za pochopení situace a návrh na takovéto dohrání zápasu.

Na neděli se k týmu připojilo pár v sobotu chybějících hráček, ale ani to k zisku bodů nepomohlo. Do závěru druhé třetiny bylo utkání zcela vyrovnané a rozdíl ve skˇore pouze jednobrankový, když na dva přesné brněnské zásahy odpověděla Kristýna Minářová. Bohužel tři slepené góly v závěru této části zápasu překlopoly misky vah na stranu domácího Hattricku. Na začátku závěrečné třetiny pro náš tým vykřesala naději nenápadnou střelou Šárka Divišová, ale Hattrick si vedení a zisk tří bodů již vzít nenechal. Anet Lisová a domácí Růžičková pak v závěru už jen kosmeticky upravovaly výsledek, který se nám bohužel líbit nemohl. "Je to škoda, na soupeře jsme si věřili. Dvě třetiny bylo utkání zcela vyrovnané. Bohužel za stavu 1:2 jsme nedokázali proměnit ani jednu ze dvou obrovských šancí a místo vyrovnaného stavu jsme najednou prohrávali o čtyři góly. Ačkoliv jsme se snažili, nedokázali jsme si vytvořit dostatečné množství šancí a při snaze útočit jsme navíc chybovali, čehož soupeř využil a zápas si pohlídal." vracel se s odstupem trenér našich žen, Lukáš Vacuška, který s brněnským výkonem, stejně jako jeho svěřenkyně, spokojen být nemohl a ani nebyl. Všichni už ale s napětím vyhlíželi sváteční zápas ve Znojmě.

A že bylo co vyhížet. Sváteční zápas v jihomoravském městě nabídl všechno, bojovnost, tempo a nesmírně dramatickou zápletku. Domácí hráčky byly sice více na balonku, ale naše holky pečlivou prací v obraně podpořenou skvěle chytající Táňou Markovou, jim skórovat nedovolily. No a když v první třetině přesně mířila Barča Kratochvílová a ve druhé ze standardky a v přesilové hře ji napodobila její parťačka z obrany a jemnovkyně, Barča Šmahelová, svítilo po 40 minutách na výsledkové tabuli průběžné skóre 0:2. Do třetí třetiny domácí Znojmo trošku pozměnilo styl hry, což jim přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Když pak obrat ve skóre po zaváhání v obraně dokonala Procházková, domácí fanoušci jásali. Ale jak se ukázalo, jejich radost byla předčasná. Necelé dvě minuty před koncem sáhli naši trenéři ke hře bez gólmanky, kterou ve vyrovnání využila probuzená střelkyně Anet Lisová. Remíza, po které následovalo pro naše holky premiérové prodloužení. To nabídlo šance na obou stranách, brnaku však nepřineslo. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. Tento rozstřel měl dvě hrdinky, dačickou brankářku Markovou, která chytila tři domácí pokusy ze čtyř, a již zmiňovanou Lisovou, která naopak proměnila oba dva své pokusy, oba zcela totžně a s přehledem. Dačické holky se tak postaraly o prvotřídní senzaci a domácí se jen přesvědčili o pravdivosti slov předsedy naší TJ, že nejtěžší soupeř je nadšený outsider.

O komentář k zápasu jsem tentokrát poprosili i smaotné aktérky a Táňa Marková skromně odmítala roli hrdinky: "Holky hrály naprosto skvěle, za mě dnes nejlepší zápas sezóny." S tím se nedá nic než souhlasit, což potvrzují i slova jednoho z našich trenérů, Radovana Kubeka: "Díky tomu, že holky dřely a pečlivě dodržovaly taktické pokyny. Především díky skvělé obranné činnosti podpořené výborným výkonem gólmanky jsme šli štěstíčku naproti. To při nás stálo především v závěrečné třetině, a tak jsme urvali dva velmi cenné body." nezapomněl Ráďa zmínit i faktor štěstěny, kdy po domácích střelách hned několikrát zvonila branková konstrukce, ale to k tomu zkrátka patří a smůly už letos bylo víc než dost. kromě bodové radosti přinesl zápas ještě další potěšující zprávu. Do sestavy se po problémech s kolenem vrátila Barča Šmahelová, která si zápas stoprocentně užila: "Na zápas se Znojmem jsem se obzvlášť těšila po kratší pauze, kdy jsem kvůli zranění nemohla nastoupit ke 3 posledním utkáním. Už od rozcvičky jsem se cítila výborně díky naší pozitivní energii v týmu, kterou jsme si udrželi po celý zápas. Díky dobré obraně a velké dávce štěstí se nám podařilo po nájezdech dotáhnout zápas k vítězství. Vyzdvihnout bych chtěla úžasnou diváckou kulisou, kterou fanoušci ve Znojmě vytvořili – takové zápasy mě fakt baví, díky!" nezapomněla naše Šmahy poděkovat za opravdu super diváckou návštěvu a atmosféru. Příští souboj se Znojmeme by v tomto ohledu mohl být ještě lepší, neboť se uskuteční v pátek 16.12. dopoledne před tribunou zaplněnou školáky.

Další utkání 1. ligy žen čekají naše florbalistky za týden, kdy doma vyzvou Alligators Šitbořice a Přerov.

1. liga žen:

K1 Florbal Židenice - TJ Centropen Dačice 16:1 (6:1, 4:0, 6:0)

Branky: 1. a 55. Janečková, 5. a 8. Zimolová, 15. Fuchsová, 20., 34., 37. a 47. Jahodová, 26. Kasal, 37. a 47. Bílá, 42. Králová, 52. Sedláčková, 56. Drápalová - 15. Kolářová

Fotogalerii ze zápasu si můžete prohlédnout zde: https://flickr.com/photos/139514879@N02/sets/72177720303637979

FbŠ Hummel Hattrick Brno - TJ Centropen Dačice 9:3 (1:0, 4:1, 4:2)

Branky: 10., 25. a 39. Hyksová, 38. Prouzová, 39. Wilczek, 45. Schindlerová, 51. Štěrbová, 59. a 59. Růžičková - 30. Minářová, 44. Divišová, 57. Lisová

 

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Centropen Dačice 3:4 sn (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0 - 1:2)

Branky47. Bartušková, 48. Spoustová, 56. Procházková - 4. Kratochvílová, 33. Šmahelová, 59. a rozh. nájezd Lisová

Fotogalrii ze zápasu si můžete prohlédnout zde: www.uschovna.cz/zasilka/EVHDLVB4FR27DCXI-AY5 

 

Tento článek byl věnovaný našim ženám, ale nebojte, na jejich mužské kolegy ani děti samozřejmě nezapomínáme. Hned po víkendu se vrátíme k poslednímu domácímu představení mužů, které doplníme i o aktuální informace a dojmy z jejich zítřejšího zápasu v daleké Plzni. Palce jim můžete u onlinu držet od 15:30.