Loading color scheme

Ženy post lídryň neuhájily. Mužský kolotoč se nekonal, Dačičtí zabrali a znovu bodovali, žáci míří do druhého koše

Další zajímavý florbalový víkend je za námi. Na řadu tak tradičně přichází i jeho rekapitulace. Zdá se, že mužská krize je konečně zažehnaná. S velkým favoritem ligy drželi Dačičtí krok v průběhu celého utkání a jen těsně mu podlehli, rivala v boji o udržení přejeli s noblesou. Konečně se kýženého postupu do druhého koše dočkali starší žáci, byť s trochu hořkou příchutí. Ženy na domácí parádu navázat nedokázaly a přišly o první příčku. Zahráli si i elévové a junioři.

Dlouhá podzimní deprese je snad konečně minulostí. Stejně jako se sněhem rozzářila potemnělá krajina, zjasnily se obličeje hráčů dačického A-týmu. Ti v sobotu nejprve v „kovidové“ dohrávce rozdrtili rezervu prvoligových Štírů České Budějovice, aby následně těsně podlehli velefavoritovi z Plzně. „Od soupeře ze západu Čech jsme čekali pověstný „kolotoč“, nicméně díky precizní obraně a skvělému brankáři jsme dokázali držet krok, a to až do posledních vteřin. Navíc jsme ještě šest minut před koncem dokonce o jednu branku vedli. Bohužel v závěru, kdy mohly branky padnout na obou stranách, skončily jen v naší síti. Přesto děkuji klukům za tento výkon, pro takové zápasy jsem rád, že trénuji tento tým,“ rozplýval se nad nedělním výkonem proti plzeňským Gorilám trenér David Černý.

Radost naopak nemohl mít jeho kolega od žen a zároveň brankářský hrdina duelu Lukáš Vacuška. Jeho svěřenkyně tentokrát nezářily. „Bohužel přišel první zápas, který se nám herně vůbec nevydařil. Až ve třetí třetině jsme se dostali trošku do hry. I tak jsme ale v okleštěné sestavě sahali po bodech. Hlavy ale nevěšíme a já jsem přesvědčen, že příští turnaj už to bude zase zcela jiný příběh,“ komentoval.

Junioři v oslabené sestavě podlehli na nájezdy ambiciózní Třebíči. Následně pak proti rozjetým a národní ligou ostříleným borcům z Pelhřimova neměla Stejskalova družina moc šancí. A tak schytala výprask. Přednost však logicky musel dostat A-tým, jehož zápas se s tím juniorským kryl.

Další, byť o jeden zápas zkrácený turnaj, čekal také na starší žáky. „Zpočátku náš výkon nebyl vůbec ideální. Nedařilo se nám dostat do hry to, co trénujeme na trénincích. Každou „třetinou“ to ale bylo lepší a tu poslední část jsme odehráli tak, jak jsme chtěli a zase se o kus zlepšili,“ diplomaticky hodnotil trenér Radek Kubeš. Díky absenci Milevska a jedné výhře se jeho parta posunula do druhého koše.

V akci se představili i elévové. Byť jen celkově v osmi lidech, tak si turnaj v Telči užili a už teď se jistě těší na další. Poloviční úspěch pak mají na svém kontě v rámci "domácího" turnaje muži B. V okleštěné sestavě kvůli vládním nařízením si nejprve poradili s rezervou jihlavského SK, aby následně podlehli Salamandře Krucemburk. Prali se ale velmi statečně. A svého trenéra Ondřeje Bílého jednoznačně potěšili.