Loading color scheme

Ženy udělaly další krok ke splnění postupového snu. Dorostu skončila sezona v Praze

Pětice dačických družstev se o víkendu představila se střídavými úspěchy. Ženy pokračují ve svém postupovém tažení a udělaly na „domácí“ půdě další krok směrem k vysněné první lize. Dorostenci ukončili své historické představení v nejvyšší lize dvěma porážkami na půdě silných Black Angels a skončila jim sezona. Junioři splnili povinnost a překvapili s favoritem. Starší žáci a elévové spíše sbírali zkušenosti.

V předchozích sezonách tomu vždy něco chybělo. Dačické florbalistky jen zpovzdálí sledovaly vítězná tažení pelhřimovských florbalistek, které skálopevně opakovaly, jak o postup výš zatím nestojí. Holky v růžovém možné potají myslely na to, že by je jednou mohly na jihočesko-vysočinském piedestalu vystřídat. Teď k tomu mají opravdu blízko. Na domácí půdě se přiblížily vysněnému postupu.

„Uff, to byly nervy. Naštěstí pro nás vše dopadlo nejlépe, jak mohlo. První zápas se nám herně vůbec nepovedl, byli jsme zabrzdění, nepřesní... V podstatě šlo o jeden z nejhorších výkonů v celé letošní sezoně. A už ho rozhodně nikdy nechceme opakovat,“ začal poměrně rozpačitě hodnocení „domácího“ představení trenér Lukáš Vacuška. Naštěstí pro jeho svěřenkyně se ale tentokrát paní Štěstěna přiklonila na správnou stranu.

„Druhý zápas proti Pelhřimovu už byl z naší strany mnohem lepší. Ačkoliv bych naše vystoupení také neoznačil jako ideální. Z celého týmu bylo ale už před zápasem cítit velké odhodlání a touha vyhrát. Atmosféra na střídačce byla taková, že jsem vlastně ani chvilku nepochyboval o tom, že získáme tyto cenné tři body. Zase jsme se o něco více přiblížili našemu cíli, ale cesta bude ještě dlouhá a trnitá. Přece jen je před námi ještě šest těžkých zápasů. My se na ně ale moc těšíme,“ zakončil v pozitivním duchu s úsměvem na rtech lodivod žen.

Dva duely v sobotu odehráli také naši junioři. Ti nejprve vyzvali favorita z Havlíčkova Brodu, který hrál s ohledem na přímý postup dorostenců v plné sestavě. I v menším počtu hráčů se kluci dokázali favoritovi vyrovnat, mimo jiné tak zúročili zkušenosti nabrané v mužské divizi. Druhé utkání už bylo o poznání horší. Houževnatá Telč, která hraje zápas co zápas o první sezonní body, nechtěla dát kůži lacino. Jak už to v podobných duelech bývá, jde zde hlavně o to nenechat se stáhnout na úroveň soupeře. A to se našim klukům příliš nedařilo. Naštěstí ale dokázali soupeře přetlačit a splnili tak určitou papírovou povinnost.

Dorost čekala přetěžká mise. V pražské kbelské hale se postavil silným Black Angels, jedněm z favoritů celého dorosteneckého ročníku. „Proti týmu jako je Black Angels jsem, co se týče výsledků, spokojen. Spokojenost panuje i s bojovným výkonem a závěrečným upřímným zhodnocením sezony. Hodně jsme se posunuli v aspektech, ve kterých jsme chtěli. Na druhou stranu, co nám zase chybělo, je určitá disciplina, kvůli které jsme nakonec skončili, tam kde jsme skončili. Na závěr děkuju všem rodičům, za ochotu a pomoc, při dojíždění," shrnul lodivod dorostenců Miloš Procházka.

Zahráli si také starší žáci a elévové. Svěřenci Radka Kubeše odcestovali na daleký výlet do Strakonic s vidinou toho, že torzo kádru doplněné o řadu mladších borců nabere zkušenosti a pokusí se o překvapení. To se ale nekonalo. V konečném účtování to ale už nic neřešilo, naši kluci skončili celkově jedenáctí a zahrají si tak jen horší nadstavbový turnaj. V akci se představili také elévové. Na domácí palubovce trénovali kličky a bavili se florbalem.

 

VÝSLEDKY VÍKENDU 12. A 13. BŘEZNA 2022

Dorostenci – 1. liga dorostenců – Black Angels 3:8 ONLAJN, 2:13 ONLAJN

Ženy - 2. liga žen, skupina V - Sklo Bohemia Světlá n/S 5:4 ONLAJN, Spartak Pelhřimov 4:3 ONLAJN

Junioři - 2. liga juniorů, skupina Vysočina - H. Brod 3:5 ONLAJN, Florbal Telč 5:3 ONLAJN

Starší žáci - Jihočeská liga starších žáků - J. Hradec 5:10 ONLAJN, Štíři ČB žlutí 1:7 ONLAJN, Strakonice 2:6 ONLAJN