Loading color scheme

Ženy v rozhodující bitvě o postup padly v Hradci Králové. Po sezóně i mužské áčko.

Ženy za sebou mají premiérovou sezónu v 1. lize zakončenou dramatickou sérií v prvním kole play off. Jen dva týmy si dokázaly proti lépe umístěným soupěřům vynutit třetí, rozhodující zápas. Jedním z nich byly právě dačické holky, které se statečně praly s nepříjemným Hradcem Králové. Postupem to sice neskončilo, přesto v první sezoně zanechaly naše florbalistky v 1. lize žen velmi sympatický dojem. O něco dříve skončila sezóna i pro jejich mužské protějšky, kteří zakončili sezónu v klidném středu tabulky.

V posledním zápase základní části dokázaly dačické ženy na domácí palubovce v Dolní Cerekvi porazit Hattrick Brno a přeskočily svého soupeře v tabulce. To rozhdlo, že v premiérové sezoně v 1. lize žen skončí po základní části na 9. místě se ziskem velmi slušných 20 bodů. Postavení v tabulce jim za soupeře do prvního kola play off přisoudilo nepříjemný Hradec Králové. Ačkoliv oba zápasy s tímto soupeřem naše holky v základní části prohrály, šlo o velmi vyrovnané zápasy a tak se dal čekat tuhý boj. A boj to byl.

V prvním zápase se dačickým florbalistkám nepovedl vstup do utkání, když brzy prohrávaly o tři branky. Tato pasáž dala utkání jasný směr a i když se naše holky proti aktivně a tvrdě hrajícím soupeřkám snažily o vyrovnání, soupeř si vytvořený gólový náskok pohlídal a zvítězil 9:5. Těšit mohlo svěřenkyně trenérského dua Vacuška - Kubek alespoň pět vstřelených branek na hřišti soupeře, když ten ze závěru první periody z hole Kristýny Minářové se stal historicky první brankou ženského týmu Dačic v play off. "První zápas nám nevyšel podle představ a soupeř nás, jak se říká, seřezal (a to doslova). Potěšilo nás ale, že holky hrály až do konce, postupně se zlepšovaly a odveta tak slibovala lepší zítřky." vracel se zpětně k prvnímu utkání série trenér našich žen.

Jak moc užitečné je se správně naladit, odveta v Dolní Cerekvi opravdu ukázala. Dačické holky jako by navázaly na zlepšený výkon ze závěru zápasu v Hradci a svého soupeře tentokrát přehrávaly od prvních minut. Skvěle fungovla především defenziva, která až na pár vyjímek nedovolila soupeři téměř nic. Trpělivá hra pak přinesla zasloužené ovoce i vepředu a i když celkové skóre zápasu vypadá skromně, zápas to byl atraktivní a hlavně, série se vracela na východ Čech k rozhodujícímu duelu. Na domácí zápas, který přinesl historicky první výhru ve vyřazovacích bojích, bude náš tým vzpomínat také díky skvělé divácké návštěvě a kulise, kterou fanoušci vytvořili. Za to moc děkujeme !!!

Rozhodnout se muselo ve třetím zápase ve středu večer opět v nepříjemném prostředí haly v Hradci Králové. Zápas začal ve zběsilém tempu a po celou dobu se hrálo nahoru dolů. Herně i brankově byl zápas dlouho vyrovnaný, než ovšem přišlo dvojité vyloučení, kterého hradecké hráčky využily a odskočily na rozdíl tří branek. Náš tým se snažil se zápasem něco udělat, ale chyběla tentokrát přesnější muška a možná i trochu toho štěstí. Dva inkasované góly do prázdné branky v závěru utkání již nic neřešily. Do dalšího kola postoupil bohužel soupeř. "Vyrovnaná série, první dva zápasy byly lepší domácí týmy, které využily známého prostředí a série tak zaslouženě dospěla až do třetího zápasu. V něm bylo vidět na obou týmech, jak moc chtějí vyhrát, hrálo se nahoru a dolů, prakticky bez jakékoliv mezihry. Zápas hodně ovlivnila schopnost proměňovat přesilové hry nebo využít jinak nestandardního počtu hráčů na hřišti." komentoval rozhodující duel trenér Lukáš Vacuška a zhodnotil i celou sezónu: "Ačkoliv to ne vždy bylo jednoduché, myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět. Odehráli jsme spoustu kvalitních zápasů, dokázali nasbírat 20 bodů, některé i proti těm nejsilnějším týmům. Na první sezónu moc fajn. Teď je na nás, abychom se co nejlépe připravili na tu druhou, využili nasbírané zkušenosti a vrátili se silnější... Všem holkám bych chtěl za tuhle sezónu moc poděkovat, udělaly obrovský pokrok a jsme na ně neskutečně pyšní." Nezbývá než dodat: HOLKY, DĚKUJEM !!!

1. kolo play offl1. ligy žen:

IBK Hradec Králové - TJ Centropen Dačice 9:5 (4:1, 2:1, 3:3)

Branky: 3. Čečotková, 4. Stehlíková, 8., 30. a 37. Hvězdová, 14. Kozlová, 42. Žídková, 47. Miholová, 60. Rosolová vlastní - 20. Minářová, 23. a 51. Lisová, 47. Bártů, 58. Kolářová

TJ Centropen Dačice - IBK Hradec Králové 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky: 3. Šmahelová, 28. Lélyová, 39. a 60. Křemelová - 29. Hvězdová, 29. Tomášková

IBK Hradec Králové - TJ Centropen Dačice 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky: 3. Drahokoupilová, 14. Žídková, 21. Zeiplová, 31. Benešová, 52. Tomášková, 57. Fernézová, 60. Kautská - 18. Petrlíková, 26. Lélyová

Svoji cestu letošní divizní sezonou za sebou mají i muži. Ti po omlazení a snaze o nový herní projev a zapracování nových herních prvků předváděli bojovné, ačkoliv herně lehce nevyrovnané výkony. Každopádně mnohokrát potěšili dačické příznivce. V konečném zúčtování pak obsadili 8. místo, pouze s jednobodovou ztrátou na příčku sedmou. I kluci v této sezóně nasbírali spoustu zkušeností a vrátí se silnější, dravější, ale rozhodně stejně odhodlaní bojovat za dačické barvy. I vám, kluci, patří velký dík za celou sezónu. KLUCI, DĚKUJEM !!!