Loading color scheme

Covid zavřel muže do karantény. Oslabení dorostenci jedou do Jihlavy, elévové hrají doma

Ne každé „poprvé“ je v životě příjemné. Své o tom nyní vědí také dačičtí florbalisté. Těšili se na to, že se snad konečně vyhrabou z výsledkové krize a dokážou přehrát rezervu Štírů České Budějovice. Jenže jsou prvním družstvem klubové historie, na nějž dolehla karanténní opatření. Duel se tedy odkládá. O víkendu si tak zahrají jen dorostenci, jichž se covid taktéž částečně dotkl. Jediným nezasaženým družstvem jsou elévové.

Stávají se v životě horší věci, chce se člověku říct a povzdechnout. Neúprosně rostoucí čísla a opětovně se zhoršující epidemiologická situace v Česku budiž varováním. Covid karanténa, objevení pozitivního hráče, vytrasování spoluhráčů z tréninku. Drsná realita, s níž se nyní musíme poprvé v historii popasovat. Muži si kvůli tomu nezahrají nedělní divizní duel.

„Apeluji touto cestou na všechny, aby byli maximálně obezřetní. Na základě rozhodnutí výkonného výboru jsme tedy preventivně na příští týden zrušili kompletně všechny mládežnické tréninky. S ohledem na délku karantény pro hráče a nadcházející duely jsme se rozhodli nechat jen páteční tréninky dospělých, a to s přísným dohledem a kontrolou negativity hráčů. Chceme předejít jakémukoli šíření v našem klubu. Musíme být zodpovědní,“ reagoval na situaci šéftrenér Petr Jindra.

Karanténa se částečně dotkne také dorostenců. Ti proto odjedou v sobotu do Jihlavy v oslabené sestavě. „Slovy Jirky Luňáka z Okresního přeboru – Budeme bojovat!“ burcoval trenér Miloš Procházka, na něhož dopadla hygienická opatření osobně. A tak ho v Jihlavě na lavičce nahradí Radek Kubeš.

V neděli se na domácí půdě představí elévové. Poslední dačický víkendový zástupce. S ohledem na běžně přítomné množství rodičů je i zde maximálně nezbytné dodržet epidemiologické postupy. „Moc prosím všechny rodiče, aby chápali, proč po nich budeme požadovat prokázání negativity. Nechceme ohrozit zdraví nikoho přítomného, ani budoucnost klubu. Nehodláme vlastní laxností připustit, aby nám byla stejně jako loni znemožněna činnost. Musíme být proto důslední,“ dodal lodivod elévů Šimon Krechler.

Covidem poznamenaný víkend bude snad výjimkou potvrzující jinak bezproblémové pravidlo. Doufejme.